В Ізраїлі є широке розуміння, що в Газі необхідно довести справу до кінця, а ХАМАСу потрібне перемир’я, — Шарп

Ізраїльські військові в Газі. Фото: gettyimages.com

Після того, як етап звільнення заручників буде завершено, ізраїльська армія продовжить знищення організованого опору бойовиків ХАМАС. Ізраїль зацікавлений завдати повної поразки ХАМАС, повалити його владу і знищити. Терористам же цей період потрібен, щоб реорганізуватися і отримати перепочинок. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт з Ізраїлю Давид Шарп.

“Ситуація така, що всі в Ізраїлі сподіваються на максимальне ефективне завершення цього етапу угоди зі звільнення заручників. А далі в Ізраїлі є широке розуміння консенсусу, що необхідно довести справу до кінця. І тому після того, як угоду буде завершено на цьому її етапі, мають поновитися бойові дії з метою добити останні осередки оборони ХАМАСу в північній частині Гази. Ізраїльська армія зупинилася там буквально перед останнім етапом, аж ніяк не легким, але останнім етапом зі знищення організованого опору ХАМАСу. Після цього є етап зачистки, який дуже важливий і складний, і перенесення бойових дій на південь”, — сказав він.

За інформацією військового експерта, зі свого боку ХАМАС, маючи в розпорядженні заручників, намагатиметься пропонувати ті чи інші угоди з метою укладення чергових перемир’їв, припинення вогню, щоб затримати ізраїльську операцію.

“І в ідеалі для ХАМАСу, щоб вона взагалі припинилася і не тривала. Використовувати для цього, зокрема цей інструмент наявності заручників і міжнародний тиск. Інтерес же Ізраїлю, безумовно, завдати ХАМАСу повної поразки, повалити його владу в секторі, знищити його бойовий потенціал, і на це весь розрахунок і вся надія. ХАМАСу основне, для чого потрібне перемир’я, окрім стратегічної мети, щоб узагалі війна не поновилася, і тоді ХАМАС може зафіксувати перемогу, перемир’я потрібне для того, щоб реорганізуватися, отримати перепочинок і поліпшити тактичну ситуацію на місцях в усьому, що стосується оборонного і військового потенціалу. Тому ХАМАСу важливий кожен день”, — каже Шарп.

За його словами, оскільки ситуація в Газі не скрізь однакова, є випадки, коли ХАМАС втратив контроль над конкретним заручником.

“Тож там є і гра, і психологічна війна, а можливо, подекуди і якісь насправді такі технічні труднощі, пов’язані з наявністю інших організацій, з тим, що триває війна. Війна дуже серйозна”, — резюмував Давид Шарп.

Читайте також: Відносини ХАМАСу і Росії у переважної більшості ізраїльтян нічого, крім огиди, не можуть викликати, — Шарп

Нагадаємо, як заявив військовий експерт, підполковник Генштабу Ізраїлю в резерві Марк Бабот, у межах домовленостей між Ізраїлем і ХАМАС період припинення вогню може тривати до 10 днів. Терористи ХАМАС утримують заручників просто на передовій, використовуючи їх як живий щит. Про це свідчать самі звільнені заручники.

Прямий ефір