ХАМАС — страшна організація, гірша, ніж ІДІЛ: про ситуацію в період припинення вогню розповів підполковник Генштабу Ізраїлю

У Тель-Авіві після ракетного обстрілу. Фото: gettyimages.com

У межах домовленостей між Ізраїлем і ХАМАС період припинення вогню може тривати до 10 днів. Терористи ХАМАС утримують заручників просто на передовій, використовуючи їх як живий щит, про це свідчать самі звільнені заручники. Про це сьогодні, 28 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт, підполковник Генштабу Ізраїлю в резерві Марк Бабот.

Він підкреслив, що ці домовленості — це не перемир’я, а саме припинення вогню.

“І в межах цього припинення вогню було обумовлено до 10 днів. Тобто кожен день — 10 наших заручників”, — сказав Бабот.

Підполковник акцентував, що жителі і громадяни Ізраїлю бажають звільнення всіх заручників. Але припинення вогню для армії водночас — дуже негативний фактор.

“Тому що за цей час вони не тільки віддають заручників, вони відновлюють системи зв’язку, живлення генераторів для продовження утримування тунелів. Понад 70% Гази ще не контролюється ізраїльськими військами. Там відбуваються військові дії, перегрупування, зміцнення районів, підготовка ракет, переозброєння тощо. І, звісно, перекидання резервів у ті місця, в які Ізраїль має ще увійти, бо без цього ми не переможемо ХАМАС. А про те, щоб залишити ХАМАС у Газі, мови не може бути. Тому що, якщо ми залишимо ХАМАС, Ізраїлю не можна буде залишитися в регіоні, тому що в нашому регіоні, на жаль, якщо ти не переміг ворога, він встає і тебе вбиває. Тут ідеться про радикальний іслам, який взагалі не визнає права ні Ізраїлю як єврейської держави, ні євреїв узагалі як людей на життя. Одна сторона, якщо покладе зброю, буде мир, а друга сторона, якщо покладе зброю, її не буде. Ми зараз чекаємо ще два дні звільнення ще 20 заручників, по 10 щодня”, — розповів військовий експерт.

Бабот заявив, що Ізраїль веде війну зі страшною організацією, яка гірша, ніж ІДІЛ.

“ХАМАС — це страшна ідеологічна, радикальна, ісламістська організація. І якщо ми не переможемо її, то в Ізраїлю не буде права на життя в цьому регіоні, тому що тоді по-справжньому буде геноцид єврейського народу в Ізраїлі, і Ізраїлю не буде. А якщо не буде Ізраїлю, не буде і Європи, повірте мені”, — каже він.

Експерт додав, що Ізраїль закінчить знищення ХАМАСу як цивільної військової інфраструктури, а потім будуватимуть якісь нові відносини.

“Коли Ізраїль перший певний час, ми не знаємо який, триматиме контроль за безпекою цього регіону. Без того, щоб Ізраїль тримав контроль, ми отримаємо те ж саме, що ми отримали 7 жовтня. Без ізраїльської армії там поки що не буде безпеки. Треба змінювати повністю освіту, їхню ідеологію саме для того, щоб їхня ідеологія спершу була спрямована на своїх жителів, а не на вбивство євреїв. Приблизно так, як було в нацистській Німеччині після війни, коли вони зрозуміють, що їм же потрібно будувати своє суспільство і свій світ, і своїх дітей ростити, тоді вони можуть продовжувати існувати. Якщо вони захочуть продовжити вбивати євреїв, то євреї цього не дадуть”, — резюмував Марк Бабот.

Читайте також: Відносини ХАМАСу і Росії у переважної більшості ізраїльтян нічого, крім огиди, не можуть викликати, — Шарп

Нагадаємо, як повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на посадовців із Єгипту та Катару, ХАМАС та Ізраїль ведуть перемовини про подовження тимчасового “перемир’я”. У межах цієї угоди ХАМАС може звільнити щонайменше 20 жінок і дітей, яких бойовики утримують у заручниках.

Прямий ефір