Відносини ХАМАСу і Росії у переважної більшості ізраїльтян нічого, крім огиди, не можуть викликати, — Шарп

Давид Шарп. Скриншот: uatv.ua

Для ізраїльтян очевидно, якими насправді є відносини між Росією і терористичним угрупованням ХАМАС. Безумовно, в Ізраїлі існує розуміння наразі, хто їм друг, а хто ворог на міжнародній арені. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт з Ізраїлю Давид Шарп.

Також він прокоментував звільнення терористами російського заручника. Як заявили в ХАМАС, це зроблено “на знак вдячності Росії, яка підтримує їхню справу”.

“Називати цього хлопця російським заручником навіть було б неправильно зовсім. Він уродженець Ізраїлю. Я думаю, російська мова його набагато гірша, ніж наша. Хоча, можливо, я помиляюся, але його батьки приїхали до Ізраїлю, маючи російське громадянство, і він його отримав автоматично. Очевидно, стосунки ХАМАСу і Росії у переважної більшості ізраїльтян нічого, крім огиди, не можуть викликати. Те, які заяви Росія робила, те, які взаємини, до того ж публічного характеру, між Росією і кривавими терористами мають місце. Усе це досить очевидно. Але ось тут, як не дивно, завдяки цим взаєминам, які окрім огиди нічого не викликають, виявилося врятовано життя хлопця. І сам по собі цей факт не може не радувати нікого. І я дуже радий, що він повернувся додому”, — сказав Шарп.

За словами експерта, в Ізраїлі і політики, і громадяни стежать за міжнародною обстановкою.

“Чудово знають і прекрасно враховують, хто що заявляє, хто чого вартий. Це дуже делікатне питання, дуже болюче. І ті, хто надає Ізраїлю підтримку, навіть просто на словах, просто висловлюють солідарність, ці люди і ці держави їм це все пригадується в хорошому сенсі слова. І навпаки, тим, хто поводиться відповідним чином, їм це тією чи іншою мірою відгукнеться теж”, — додав Давид Шарп.

Читайте також: Завдання Ізраїлю у війні проти ХАМАС не змінюються — коментар

Нагадаємо, як повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на посадовців із Єгипту та Катару, ХАМАС та Ізраїль ведуть перемовини про подовження тимчасового “перемир’я”. У межах цієї угоди ХАМАС може звільнити щонайменше 20 жінок і дітей, яких бойовики утримують у заручниках.

Прямий ефір