Український фільм “Вона і війна” про жінок у зоні АТО готують до прокату в Європі, – режисер

Фото з сайта m.gloss.ua

Український фільм «Вона і війна», який розповідає про жінок на війні, було представлено на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.

Режисер фільму Марія Кондакова розповіла в інтерв’ю UATV про те, як фільм зустрічали на фестивалі.

“Його прийняли приголомшливо, у нас був “солд-аут”, квитки неможливо було дістати. І величезна кількість людей досі мені пишуть у Facebook і на пошту. Глядачі були дуже зворушені, у них безліч питань щодо того, що відбувається зараз в Україні, і, здебільшого, це сильні емоції”.

Автор ідеї фільму та сценарист – Яна Пономаренко. Продюсерами виступили Володимир Філіпов – генеральний продюсер “Інсайд-медіа продакшн”, Андрій Суярко та Ганна Овсянникова. “Продюсери запропонували мені взяти участь у цьому проекті. Після цього ми подалися на пітчинг у Держкіно й отримали фінансування – почався процес роботи. Потім ми з Яною переробили сценарій і розпочали пошук головних героїв”, – говорить Марія Кондакова.

У фільмі три головних героїні: Валерія Бурлакова, Ірина Іванюш, Марія Кушнір.

“Мені хотілося показати війну в різних її проявах – у минулому, сьогоденні та майбутньому”, – розповідає режисерка.

Валерія Бурлакова, перш ніж стати гранатометницею на фронті, була журналісткою.

Марія Кушнір – представниця майбутньої частини фільму. “Це юрист, яка допомагала мені в багатьох юридичних моментах, і коли ми з нею спілкувалися по Viber, я побачила, що на її аватарці вона стоїть з автоматом у військовій формі. Я запитала, і Марія розповіла, що проходить військову підготовку у складі регіональної самооборони”, – згадує Марія Кондакова.

Третьою героїнею є Ірина Іванюш, Герой України, яка після поранення на Донбасі змушена пересуватися в інвалідному кріслі, вона після повернення з фронту викладає в коледжі допризовну підготовку юнаків. “Ірина довго не мала наміру погоджуватися на зйомки, говорила, що не хотіла після 2015 року давати якісь інтерв’ю, і те, що вона погодилася у нас зніматися, це диво”, – говорить Марія Кондакова.

Зйомки фільму відбувалися в зоні АТО на Світлодарській дузі, потім у Києві, Івано-Франківській області, під Волновахою і на полігонах Київщини.

За словами дівчини, найбільше враження на неї справив обстріл на Донбасі під час зйомок. “Було дуже страшно, я ховалася під столом, як дитина, і молилася. Перша реакція була “мотор і знімаємо”, хлопці знімали, ми не мали можливості сховатися, не встигали просто. Потім думала, що або зараз той момент, або ні. Після цього змінився погляд на життя, зараз хочеться робити все швидше”, – розповіла режисер.

У майбутньому режисер планує знімати особисті драми.

“Війна в нашій країні триває, тому не виключено, що в новому фільмі це буде тлом обставин, у яких житимуть герої. Але я, однозначно, зніматиму це в Україні”, – додала вона.

Також Марія Кондакова розповіла, що фільм готують до прокату в країнах Європи.

“Я показала цю версію французьким продюсерам і дистриб’юторам – вони висловили свою думку, дали фідбек. Ми передали українським продюсерам, вони вважають, що це класне зауваження. Тепер продюсери на стадії обговорення хочуть підготувати ще одну версію фільму для європейського прокату”, – розповіла вона.

Повну версію телеінтерв’ю з Марією Кондаковою дивіться 30 березня о 15:00, в програмі “Лицом к лицу” на UATV.

Наталія Марченко, UATV

 

Прямий ефір