Українські та російські безпілотники: різницю у виробництві БПЛА проаналізував авіаційний експерт

БпЛА "Лелека". Фото: wing.com.ua

Україна виробляє дрони майже всіх типів, завдяки постачанням складників від країн-союзників якість безпілотників зростає. Водночас у РФ виробництво дронів та їхня якість падає. Про це сьогодні, 6 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив авіаційний експерт, старший науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко.

За його словами, Україна тільки з 2016 року почала активно розробляти всі види дронів, причому масово, а системною ця робота стала тільки з 2019 року, коли в України з’явилися “Байрактари”.

“Ми виробляємо зараз достатню кількість різноманітних дронів. Ми не виробляємо, а тільки закуповуємо тактичні дрони, в основному американські Autel. Це реально — витратний матеріал, їх потрібні тисячі, вони мають бути в будь-якому взводі та роті”, — сказав авіаційний експерт.

Що стосується інших типів БПЛА, то, за словами Романенка, в Україні вони всі виробляються.

“У нас є і розвідники “Лелеки”, і People’s Drone (PD-2), які мають більший радіус. У нас є “Фурія” — такий самий розвідник. На базі PD-2 зараз розробляється ударний дрон, який перевершуватиме за дальністю і часом перебування в повітрі російські “Ланцети”. Зараз оборонпром обіцяє нам українські “шахеди”, — розповів він.

Також експерт проаналізував, чим відрізняються українські дрони від російських.

“Російські зараз дуже обмежені у своєму обладнанні, а обладнання дрона — це його основа. Будь-хто може зробити носій-планер, власне, крильця і фюзеляж, але те, що розташоване на цьому дроні — це високотехнологічне обладнання, а Росію зараз від нього відрізають. Українські виробники зараз не мають обмежень ні за двигунами, ні за процесорами, ні за компонентами та отримують унікальне обладнання, якого немає на російських дронах, наприклад, малогабаритні радари зі синтезованою апертурою. Тобто, отримавши такі радари, українські дрони здатні моніторити ворожу територію цілодобово”, — пояснив Романенко.

Він зауважив, надалі українські дрони будуть складнішими.

“Якщо російські дрони в основному комплектуються китайським ширвжитком з AliExpress, трохи турецьким, але туркам регулярно обрізають якісь постачання. Наприклад, ми отримуємо канадські матриці на “Байрактари”, а турки змушені робити свої власні гіршої якості”, — додав авіаційний експерт.

Валерій Романенко підсумував, у той час, як українські дрони будуть кращими та їхня якість зростатиме, то російські безпілотники будуть погіршуватися за бойовими якостями та за кількістю новостворених моделей.

Читайте також: Зараз іде війна роботів, війна дронів, — Романенко

Прямий ефір