Українське небо в очікуванні F-16: основні завдання винищувачів на першому етапі озвучив Долінце

Винищувач F-16. Фото: president.gov.ua

Винищувачі F-16, поставок яких очікує Україна, на першому етапі виконуватимуть завдання з посилення протиповітряної оборони. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце.

“Ми повинні розуміти, що найімовірніше, на перший етап буде невелика кількість самої техніки передана, і, відповідно, ця техніка буде насамперед виконувати завдання посилення протиповітряної оборони. Але при цьому це дасть змогу зняти навантаження з тієї авіації, яка раніше також залучалася для захисту повітряного простору. Може йтися про МіГ-29, Су-27, які можуть бути вже задіяні, зокрема для підтримки тих чи інших операцій на лінії фронту”, — сказав він.

Експерт не виключив, що частина винищувачів може залучатися для виконання тих чи інших завдань, але найімовірніше, все-таки це буде працювати “методом промацування”. Він наголосив, що росіяни активно готувалися до появи F-16 в Україні.

“Відповідно, все-таки ризики, які, наприклад, були рік тому для такого типу літака й які на сьогодні є, вони вже непорівнянні. І навіть ті випадки, які були, коли фактично емулятори літаків кріпилися до відповідних куль та запускалися в повітря, зокрема були для того, щоб визначити, яким чином, які процедури Російська Федерація впровадила для протидії F-16”, — сказав Долінце.

Також він зазначив, що F-16 дає змогу розкрити весь потенціал західних ракет та західного озброєння.

“F-16, крім того, що вони здатні одночасно вести десятки цілей, вони, зокрема, здатні одночасно й групу абсолютно різних цілей вражати. І це те, що може безпосередньо вплинути на фронт. Крім того, якщо ми говоримо про безпосередній вплив на фронт, то все-таки ми повинні розуміти, що реальний ефект, який ці літаки зможуть принести, ми зрозуміємо тільки після того, коли буде сформовано цей список озброєнь “повітря-повітря”, “повітря-земля”, які будуть передані Україні”, — сказав Долінце.

Він звернув увагу, що також F-16 може бути й носієм додаткового обладнання, зокрема спеціальні засоби радіоелектронної боротьби, радіоелектронної розвідки можуть кріпитися до цього літака фактично на підвісці для озброєння.

“Тоді літак розширює свої можливості в тому, що дає змогу бачити набагато далі, й за необхідності, наприклад, ставити ті чи інші, умовно кажучи, завади, наприклад, для систем, які залежать від роботи GPS, ГЛОНАСС, та інших засобів озброєння, наприклад, це крилаті ракети, це балістичні ракети, ті ж дрони-камікадзе”, — сказав Долінце. 

Читайте також: Перші партії F-16 надійдуть влітку — як вони допоможуть Повітряним силам України (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше військовий аналітик Олексій Гетьман висловив думку про те, що навіть 50 винищувачів F-16 не дадуть змоги Україні закрити повністю весь повітряний простір, але дозволять захистити небо на особливо гарячих ділянках.

Прямий ефір