Рада ЄС дала зелене світло для початку регулярних виплат за програмою Ukraine Facility

Прапори ЄС та України. Фото: gettyimages.com

Рада Європейського Союзу сьогодні, 14 травня, ухвалила виконавче рішення, що дає позитивну оцінку Українському плану, в якому викладено наміри уряду України щодо відновлення, реконструкції та модернізації країни, а також реформ, які він планує провести в рамках свого плану щодо процесу вступу до ЄС у найближчі 4 роки. Про це йдеться в повідомленні пресслужби Ради ЄС.

Рада врахувала, що завдяки цьому плану Україна виконує попередні умови для підтримки в рамках програми Ukraine Facility (до 50 млрд євро). Тепер можуть почати надходити регулярні платежі.

“Зроблено важливий крок для надання такої необхідної, регулярної та передбачуваної фінансової підтримки для відновлення, реконструкції та модернізації України протягом наступних чотирьох років. ЄС ще раз підтвердив свою прихильність стабільності та зростанню України”, — прокоментував рішення міністр фінансів Бельгії Вінсент ван Петегем.

Платежі Україні виплачуватимуться ЄС за умови реалізації узгодженої реформи та інвестицій у формі якісних й кількісних кроків, викладених у додатку до виконавчого рішення Ради.

“ЄС остаточно ухвалив План України, необхідний для реалізації програми Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро. Схвалення Плану дозволяє повноцінно запустити Ukraine Facility — наша держава отримає 1,89 млрд євро найближчим часом. А загалом цього року в межах програми розраховуємо залучити 16 млрд євро. Це посилить нашу фінансову стійкість в умовах повномасштабної війни з Росією”, — повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Читайте також: Перший транш від Євросоюзу в рамках Ukraine Facility: про його важливість розповів Несходовський

Нагадаємо, Рада ЄС остаточно схвалила допомогу Україні на 50 млрд євро. 1 лютого 2024 року країни ЄС подолали опір Будапешта й досягли домовленості про макрофінансову допомогу Україні. Програма розрахована на чотири роки.

Прямий ефір