Російська армія все частіше “кидає” авіабомби на голови росіян — розбір військового експерта

Зруйнована багатоповерхівка у Бєлгороді. Фото: РИА Новости

Нині росіяни активно бомблять прикордонні території України. Перед бойовим вильотом бомби “вдосконалюються” у кустарний спосіб, тому через брак вони падають на території РФ. Про це сьогодні, 14 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів військовий експерт Ян Матвєєв.

“Наразі ми бачимо, як РФ активно закидає авіабомбами прикордонні території України, зокрема Харківську область. При цьому російські літаки зазвичай скидають ці бомби здалеку від лінії фронту. Тобто, обстрілюючи Харківщину, їм доводиться це робити, власне, з Бєлгородської області. Зрозуміло, що при використанні величезної кількості авіабомб, у них може потрапити заводський брак. Тому й позаштатні сходи авіабомб над Бєлгородською областю останнім часом почастішали”, — розповів військовий експерт.

Він також зазначив, що причиною позаштатного сходження авіабомби може збути кустарне “удосконалення” боєприпасу безпосередньо перед бойовим вильотом.

“Коли техніка на аеродромі в авральному режимі ці десятки бомб щодня прокручує. Природно, тут великий шанс браку, великий шанс помилки. З огляду на те, що бомба, яка незаплановано відірвалася, не може долетіти до території України, вони падають на житлові будинки в Бєлгородській області”, — констатує Матвєєв.

За його словами, для жителів Бєлгорода ситуація ускладнюється ще й тим, що авіабомбу, яка зірвалася, практично неможливо збити за допомогою систем протиповітряної оборони (ППО).

“Проблема авіабомб у тому, що вони дуже невеликі, летять досить швидко, і їх складно засікти й збити системами ППО. І час з моменту падіння авіабомби з літака — вкрай невеликий. Тому я не чув, що якась ППО успішно справлялася з цими боєприпасами. Тим більше, якщо сходження авіабомби було позаштатним”, — уточнив експерт.

Він також упевнений, що російська сторона взагалі не відстежує випадки позаштатного сходження своїх авіабомб над територією РФ.

“Я думаю, що російські ППО навіть не намагаються якось це відстежувати. Плюс до всього, надзвичайні події з падінням російських авіабомб на території РФ ретельно приховують як від світової спільноти, так і від своїх же громадян. Від самого початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну було зрозуміло, що на своїх людей російському керівництву наплювати. Досить подумати про те, що російських солдатів відправили на забій у чужу країну воювати за абсолютно незрозумілі злочинні інтереси. Те ж саме — з авіабомбами. Вони падають. Будинки росіян руйнуються. А у РФ про це — ні слова. За інформацією тільки за 2024 рік відомо про 30 підтверджених випадків падіння авіабомб. Однак, офіційно російське керівництво про це не говорить”, — резюмував Ян Матвєєв.

Читайте також: Армія РФ кидає авіабомби на свої ж міста — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, 12 травня в Бєлгороді через влучання російського боєприпасу обвалився під’їзд багатоповерхового будинку. Такого висновку дійшли незалежні аналітики Conflict Intelligence Team (CIT).

Прямий ефір