Українська армія зайняла панівні висоти поблизу Бахмута після звільненням Андріївки та Кліщіївки, — Східне угруповання військ

Бахмут. Фото: Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

Звільнення сіл Андріївка та Кліщіївка Донецької області відкриває нові перспективи для військових операцій Збройних сил України (ЗСУ). Про це сьогодні, 18 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив керівник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш.

“Ці населені пункти відкривають нам низку переваг. Першочергово — це плацдарм, який надалі ми можемо використовувати для розвитку нашого наступу. Тобто, ми прорвали лінію оборони противника, яка була укріплена, і продовжуємо рух”, — сказав він.

За його словами, також відкриваються нові можливості для вогневого контролю над територіями, прилеглими до міста Бахмут, і для контролю над логістикою противника.

“Коли на позиції не підвозять воду — це вже суттєвий фактор. Тому зараз, коли взимку будуть затримки з продуктами або ж іншим видом забезпечення, боєприпасами, це теж буде впливати не тільки на кількість обстрілів, а також на самопочуття і ведення бойових дій противником”, — пояснив він. 

Крім того, зі звільненням Андріївки та Кліщіївки, українська армія зайняла панівні висоти.

“Ми можемо більше контролювати територію, раніше виявляти противника на підходах. І, природно, ми все ближче наближаємося до Бахмута, який є стратегічно важливим для російської пропаганди та армії населеним пунктом. Вони намагатимуться утримувати його до останнього. Але Бахмут став справжньою фабрикою смерті для російських окупантів, раніше там були знищені підрозділи ПВК “Вагнер”. За різними підрахунками — понад 100 тис. осіб”, — підсумував Ілля Євлаш.

Читайте також: Звільнення Токмака переріже частину сухопутного коридору окупантів, — військовий оглядач

Як повідомлялося, 15 вересня українські військові звільнили село Андріївка Донецької області від російських окупаційних військ. Через декілька днів, 17 вересня, українські військові звільнили село поруч — Кліщіївку.

Прямий ефір