Україні потрібно виконати велику “домашню роботу”, — дипломат про нюанси членства в ЄС

Прапор України біля будівлі Єврокомісії в День Європи. Фото: uatv.ua

Європейський Союз готовий розпочати переговори про вступ з Україною. Вони, ймовірно, стартують наприкінці червня поточного року. А перед цим буде затверджена переговорна рамка. Про це сьогодні, 29 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії та Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

За його словами, не тільки Україна готова до переговорного процесу, а і Європейський Союз. Тому переговорний процес може стартувати вже наприкінці червня поточного року. Крім того, деякі країни ЄС мають зобов’язання в цьому питанні перед Україною.

“Свого часу Бельгія взяла на себе зобов’язання, що переговори щодо вступу України до ЄС розпочнуться під час її головування в Раді Європи. У червні Бельгію в Раді Європи змінить Угорщина. Тому переговори стартують до того, як це станеться”, — пояснив дипломат.

За його словами, перш ніж буде запущено процес, буде затверджено переговорну рамку.

“Єврокомісія і країни-члени ЄС повинні її подивитися. І тільки після того, як буде пройдена ця процедура, стартують самі переговори. Вони вестимуться за основними трьома розділами”, — уточнив експерт.

Він описав, як відбуватимуться самі переговори.

“На початку переговорного процесу Брюссель має визначити, які з трьох розділів будуть першими для обговорення. І винесуть на переговорне обговорення п’ять або шість розділів, які будуть обговорюватися і виконуватися офіційним Києвом. Коли ці глави будуть пройдені, Єврокомісія підсумує, наскільки вони були виконані Україною. Якщо нічого не буде відправлено на доопрацювання, глави закриваються і виділяються чергові глави переговорного процесу. І так по черзі повинні будуть закриті всі 33 глави. І тільки потім буде прийматися фінальне рішення — чи буде Україна членом Євросоюзу. Варто зазначити, що це найскладніший етап. Оскільки фінальне рішення ухвалюється абсолютною більшістю. Якщо, звичайно, не буде внесено якихось змін, про які вже давно дискутують”, — розповів дипломат.

Він акцентував, що сам переговорний процес щодо вступу до ЄС не змінювався вже дуже давно — з 2013 року, коли до ЄС вступала Хорватія.

“Будь-якій країні, щоб стати членом ЄС, потрібно виконати величезну “домашню роботу”. Привести до ладу все своє законодавство, щоб воно відповідало європейському. Провести реформи в економіці, у політичній системі, не виключено, що й у зовнішній політиці, тому що тут вона має бути повністю узгоджена з офіційним Брюсселем. Ну і виконати основні вимоги, які висуваються до всіх без винятку майбутніх членів Євросоюзу. Це — боротьба з корупцією, розвиток інститутів демократичного суспільства, реформування судової системи, тому що вона повинна бути відповідно до вимог законодавства Європейського Союзу”, — резюмував Олександр Левченко.

Читайте також: Україна готова до старту переговорів про вступ до ЄС: коли запустять процедуру (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше європейський комісар з питань бюджету та адміністрування Йоганнес Ган заявляв, що інтеграція України до Європейського Союзу необхідна для зміцнення безпеки об’єднаної Європи й здійсненна з погляду бюджетного планування.

Читайте також: Орбану вигідно спекулювати Україною: чого чекати від головування Угорщини в Раді ЄС, розповів Тужанський

Прямий ефір