Україна продовжує платити за відкладені рішення Європи життями своїх громадян, — Селезньов

Прапори Євросоюзу та України. Фото: gettyimages.com

Європейські країни посилюють свій військовий потенціал для забезпечення власної обороноздатності та підтримки України, однак цей процес слід було розпочати задовго до початку повномасштабної агресії Росії. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Владислав Селезньов.

“Усі дії мали бути зроблені не два роки тому з початком повномасштабної російської агресії, а ще 10 років тому, коли Путін і його кліка ухвалили рішення анексувати Крим і Севастополь. Відкладені рішення, які нині намагаються реалізувати європейські чиновники, вони вельми і вельми запізнілі, і ціна, яку щодоби оплачує Україна — це життя наших воїнів”, — сказав він.

На його думку, очевидно, що європейська економіка, нехай повільно і з певними труднощами, але переходить на “рейки” воєнного часу через загрозу з боку Росії.

“Не просто так багато європейських політиків, насамперед представники Німеччини, заявляють, що колективна Європа має буквально два чи чотири, можливо, до шести років, перш ніж трапиться повномасштабна війна між РФ і країнами НАТО. На жаль, зло, яке не було покаране, буде кратно множитися, і нині весь світ є свідком цих подій”, — наголосив Селезньов.

Як він зазначив, цього року Росія планує виділити 120 млрд доларів на забезпечення своїх військових потреб і військово-промислового комплексу (ВПК).

“Що здатен протиставити заявам російських економістів український уряд? Чи можемо ми говорити про певний паритет сил і засобів на полі бою? Відповідь очевидна — ні. Для того, щоб ми мали хоча б паритет на полі бою, нам необхідна і всебічна, і повноцінна, і своєчасна підтримка як Європи, так і заокеанських партнерів”, — пояснив експерт.

На його думку, в недалекому майбутньому стане зрозуміло, чи буде відновлено підтримку з боку партнерів для досягнення хоча б паритету на полі бою.

“Відтяжка в часі становить уже фактично три місяці й пов’язана з певним заморожуванням переміщення військової техніки з-за океану. Вона вже дає результати: зараз неможливо говорити про паритет у засобах ураження. Ми змушені переміщати наші системи протиповітряної оборони (ППО), щоб захищати найважливіші стратегічні об’єкти. Однак, повторюся, за всі ці процеси, які критично сповільнені в межах військово-технічного співробітництва між Україною та нашими західними партнерами, кожного дня Україна платить величезну ціну — це ціна життя і здоров’я наших воїнів”, — підсумував Владислав Селезньов.

Читайте також: Росактиви можуть піти на зброю для України: наскільки це реально, проаналізували експерти

Нагадаємо, 2024 року Європа подвоїла рівень і темпи своєї допомоги Україні, щоб повністю замінити США. Такі підрахунки провів Кільський інститут економіки з Німеччини. Європейський Союз загалом надав Києву більше грошей, ніж Штати. Однак лише 5,5 млрд дол. із загальних 85 млрд дол. пішли саме на військову допомогу. Більша частина — гуманітарна та фінансова підтримка.

Прямий ефір