Україна поскаржилася в Гаазький суд через незаконний призов кримчан до російської армії

Фото Укрінформ-UATV

Україна поскаржилася до Міжнародного кримінального суду щодо незаконного примусу кримчан до служби в Збройних силах Росії. Про це передає Укрінформ.

Звернення підготувала прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з Кримською правозахисною групою, Регіональним центром прав людини та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко розповів, що звернення до суду в Гаазі було подано ще 17 жовтня 2018 року.

“Ми піднімаємо дуже важливе питання щодо чергового порушення міжнародного гуманітарного права Російською Федерацією на території окупованого Криму – і це порушення стосується незаконного примусу до служби в збройних силах РФ, яке проводиться окупаційною владою з 2015 року й по сьогодні… Прокуратура АРК разом із правозахисниками збирали докази, а результатом цього стало подання відповідного повідомлення до Міжнародного кримінального суду”, – заявив він.

Правозахисники провели ґрунтовну роботу, щоб зібрати всі факти про незаконний призов в окупованому Криму.

“Для подання констатувати лише сам факт призову було недостатньо,тому було необхідно надати конкретні факти, які це підтверджують. Ми зібрали 165 нормативно-правових актів, які підтверджують сам факт призову на окупованій території – це накази російського президента про початок проведення призовної кампанії, закони, які дозволяють проводити цей призов на окупованій території, і навіть звіти місцевих адміністрацій, наприклад, щодо розподілу коштів на проведення кампанії в конкретному районі Криму”, – повідомив аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов.

За словами Сєдова, правозахисники мають намір продовжити збір доказів і надалі.

Раніше представник Президента в АРК розповів, як кримчанам уникнути незаконного призову окупантів.

Прямий ефір