Україна перемагає Росію — доведено на полі бою і в небі. Колонка шефредактора FREEДОМ

Алексей Мацука. Фото: uatv.ua

“Застарілі” західні системи ППО збивають усі “суперсучасні” російські ракети. Так, під час нічної атаки на Київ 16 травня силам ППО України вдалося знищити всі 6 випущених ракет “Кинджал”, які в Росії офіційно вважали “незбиваними”.

Ракети летіли відразу з північного, південного і східного напрямків. Вони були різних типів повітряного, морського і наземного базування:

  • з літаків МіГ-31К було випущено 6 ракет Х-47М2 “Кинджал”;
  • 9 крилатих ракет “Калібр” — з кораблів у Чорному морі;
  • 3 ракети наземного базування (С-400, “Іскандер-М”).

“Черговий неймовірний успіх ВПС України! Минулої ночі наші захисники неба збили ШІСТЬ російських гіперзвукових ракет “Кинджал” і ще 12 ракет. 80-1-6 = Х. У російських терористів немає шансів перемогти Україну. Їхній зброї можна і потрібно протиставити західну. Спасибі військовослужбовцям наших ВПС і нашим державам-партнерам, які вклали кошти в забезпечення безпеки неба над Україною і всією Європою. Перемагаймо разом!” — прокоментував міністр оборони України Олексій Резніков.

Уперше збиття суперсучасної гіперзвукової ракети Х-47 “Кинджал” було зафіксовано 4 травня в небі над Київською областю, її випустив МіГ-31К з території Росії.

“Балістика +крилаті+дрони. Восьма травнева спроба “клану Путіна” масштабно атакувати Київ… І такий знущальний сміх за кадром: “Правильно, не потрібна Україні авіація і ракети дальньої дії. Нам же легше їх кошмарити”… І трохи згодом: “Крилато вітаємо “миротворчу” місію спеціального представника КНР у Києві”, — відреагував на сьогоднішню атаку росіян радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

16 травня Росія випустила по Києву вже 6 “Кинджалів”. Їх усі збили поставлені Києву, як висловлюється російська влада, “застарілі”, “неефективні” ППО Patriot (“Петріот”), які Путін обіцяв “поклацати”.

“Patriot — досить стара система, вона не працює так, як наша, скажімо, С-300… Хочуть “Петріоти” поставити. Нехай ставлять — ми поклацаємо і “Петріоти”, — заявляв президент РФ Володимир Путін 22 грудня 2022 року.

Україна розвінчала легенду про “незбивні” “Кинджали”. І по суті, у Росії не залишилося жодної “суперзброї”, крім ядерної.

Як повідомляли російські “Ведомости”, за отриманими з Об’єднаної авіабудівної корпорації даними, “Кинджал” є авіаційним варіантом комплексу “Іскандер”.

Уперше широкому загалу про появу “Кинджала” повідомив Путін у посланні Федеральним зборам у березні 2018 року, під час якого було продемонстровано відеоматеріали випробування ракетного комплексу. Було заявлено, що ракета після скидання в заданій точці далі летіла з гіперзвуковою швидкістю, перевищуючи швидкість звуку в 10 разів і маневруючи на всій траєкторії польоту.

Стверджувалося, що таке поєднання характеристик “дає змогу ракеті гарантовано долати всі наявні системи протиповітряної та протиракетної оборони”.

Patriot (MIM-104) — американський зенітний ракетний комплекс, на озброєння прийнятий 1982 року.

Тобто Путін брехав про “суперзброю”, на яку викинули мільярди з бюджету. Цю “суперзброю” легко збивають американські комплекси 1982 року.

У сучасних війнах перемагають технології. З’ясувалося, що технології якраз слабке місце російської армії.

“Російська “чудодійна” зброя, що налякала Захід, виявилася неефективною перед обличчям сучасних західних зразків. Сили ППО України за ніч знищили всі 18 ракет, запущених Росією”, — констатує SPRAVDI.

Українські військові підтвердили високий рівень підготовки — вони можуть освоїти в короткий термін навіть найскладнішу техніку. Так було з РСЗВ, танками й ППО.

Так буде і з сучасними літаками, які Україна просить у партнерів.

“Українці вдячні своїм міжнародним партнерам за надання систем захисту неба, які охороняють життя мирних людей. Сподіваємося на подальшу підтримку сучасними комплексами та ракетами. Пора подарувати Україні F-16!” — пише SPRAVDI.

Президент Чехії Петр Павел закликав країни-союзники прискорити постачання Україні зброї для контрнаступу. На його думку, все обіцяне потрібно передати не пізніше кінця весни.

Міжнародні партнери високо оцінюють підготовку та роботу військових України. Уже відомо, що адміністрація Байдена почала підготовку з надання оборонного фінансування Україні, оскільки затверджений у грудні пакет у розмірі 48 млрд доларів закінчується найближчими місяцями, повідомляє Politico.

Після нічної атаки посол США в Києві Бріджит Брінк уже висловила захоплення від роботи ППО в Україні та в столиці, зокрема.

“Вдячна за потужну роботу українських ППО”, — написала вона у Twitter.

“Повноцінна повітряна атака на Київ минулої ночі досить інтенсивна. Удари й тряска стін — непроста ніч. Сподіваюся, все гаразд”, — відреагувала посол Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

“Ми будемо стояти за Україну стільки, скільки буде потрібно. Тому що це правильно. Допомагаючи Україні захищатися, ми також допомагаємо Україні захищати наші спільні цінності, нашу спільну людяність проти тиранічного режиму, який не має уявлення про це”, — з повідомлень Держдепу та Місії США в ОБСЄ.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба для журналу “Зовнішня політика” написав статтю “5 причин, через які Україна повинна отримати літаки F-16”.

“На саміті НАТО у Вільнюсі в липні союзники мають зосередитися на питаннях допомоги Україні. Але пізніше країнам НАТО в кінцевому підсумку доведеться розглянути питання про гарантії безпеки для України”, — заявив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Жоан.

Олексій Мацука, шефредактор телеканалу іномовлення України FREEДOM

Прямий ефір