Україна дотримується зобов’язань й завдає ударів по об’єктах у РФ виключно власними засобами — розбір Мусієнка

Пожежа на НПЗ у Росії. Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Україна послідовно дотримується зобов’язань щодо поставок від партнерів, тому удари по військових об’єктах на території РФ здійснює виключно власними засобами. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Він зазначив, що для України не стоїть питання про допустимість ударів по військових об’єктах на території Російської Федерації.

“У міру того, як просувається програма з виробництва дронів, ми бачимо успіхи так званих Deep Strike фактично вглиб території Росії. Я думаю, що вони масштабуватимуться, зростатимуть, тому що у нас немає іншого виходу. Тобто необхідно завдавати ударів по об’єктах на території Росії, по законних військових цілях, тому що це, зокрема, ослаблення російських військ, які ведуть агресивну війну проти України. І це, зокрема, абсолютно реалізація права на самооборону, яке передбачено тим же статутом ООН”, — сказав Мусієнко.

Експерт констатував, що не всі партнери України це підтримують, але вони не заперечують проти того, щоб країна так діяла, застосовуючи власне озброєння.

“Але вони заперечують проти того, щоб саме західними зразками озброєння, тими, які нам постачають, ми завдавали удари вглиб території Росії, чого Україна й не робить. Тобто Україна дотримується зобов’язань, узятих на себе в момент постачання озброєнь. Це умови, вони такі є, вони, звичайно ж, нам можуть не подобатися, але з усім тим ми послідовні в тому, щоб виконувати наші зобов’язання та бути чесними, відкритими перед партнерами. Тому ці завдання на сьогодні Україна намагається вирішувати власними силами, досить серйозно в цьому просунувшись”, — сказав керівник Центру військово-правових досліджень.

Він нагадав, що вже зараз українські дрони можуть залітати досить далеко вглиб території країни-агресора. Крім того, є певні очікування, що дальність БпЛА буде збільшено до 1 500 кілометрів й більше, щоб діставати російські військові об’єкти, зокрема, й на азійській частині території РФ.

Мусієнко підкреслив, що серед партнерів побільшало голосів щодо необхідності надати Україні право завдавати ударів по військових об’єктах РФ зразками західного озброєння.

“Але, на жаль, поки що не всі партнери однозначно підтримують саме таке рішення. Тому доводиться виконувати ці завдання тими силами, які в нас на сьогодні є. Але навіть так, якщо ми говоримо про те, що не можемо завдавати удари по території Росії, це не знімає з порядку денного того, що нам необхідні ті самі ATACMS, ті самі TAURUS або ж Storm Shadow дальністю на 450 км. Але ми завдаватимемо ними ударів по військових об’єктах на окупованих територіях, у Криму й не тільки. Тобто це не повинно означати підміну понять, що якщо не можна бити по Росії тим же ATACMS, то в принципі, навіщо він? Ні, він потрібен, тому що цілей достатньо є й на окупованих територіях”, — заявив він.

Читайте також: ЗСУ мають право на удари за межами України — заява генсека НАТО (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з’являлася інформація, що Сполучені Штати закликали Київ не завдавати ударів по російських НПЗ та іншій енергетичній інфраструктурі. Там побоювалися, що це може призвести до ще більшої ескалації і викликати глобальне зростання цін на енергоресурси.

Міністр оборони США Ллойд Остін також нещодавно критично висловлювався про атаки на нафтопереробні заводи на території Росії. Як повідомляло агентство Bloomberg, Остін поставив під сумнів їхній вплив на перебіг війни.

За оцінками аналітиків, удари українських безпілотників по російських НПЗ мали відчутний вплив на паливний ринок РФ, що накладає додаткові фінансові витрати.

За оцінками НАТО, українські атаки вивели з ладу щонайменше 10% нафтопереробки в Росії.

Прямий ефір