Україна документує воєнні злочини російської армії — нові факти (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Понад 47 тисяч воєнних злочинів Росії проти українців розслідує Національна поліція України. З них понад 36 тисяч — порушення законів та звичаїв війни, майже 10 тисяч — посягання на територіальну цілісність. Вбивства, тортури, грабежі, безглузде знищення міст і сіл — усі ці злочини скоює російська армія в Україні, інформує FREEДОМ.

Щонайменше 441 вбивство задокументували в ООН лише за перші півтора місяця російсько-української війни, і це лише у Київській, Чернігівській та Сумській областях. 43 особи з підтверджених випадків загинули, зустрівшись із російською армією дорогою на роботу, додому чи до магазину. У всіх цих випадках, підсумовують в ООН, російські військові навіть не намагалися дотримуватися правил ведення війни. Тіла вбитих українців продовжують знаходити та ексгумувати.

Дружину Олександра Манзіроха Ганну, що в селі Таврійському, 5 березня розстріляли в машині, а потім переїхали танком.

“Вона їхала додому до наших дітей. Наші діти були тут у цей момент. І їх (Ганну та її дядька) стратили. Вони (росіяни) проїхали танками, вони не дали нам зібрати трупи. Нам вдалося зібрати трупи 5 березня, і ми їх одразу закопали під час обстрілу. Я хочу, щоб було проведено розслідування, щоб відновити справедливість відповідно до закону. Діти втратили матір”, — каже чоловік.

Понад 100 випадків зґвалтування задокументували українські прокурори. У Гельсінській групі заявляють, що таких випадків може бути в десятки, а то й у сотні разів більше.

Станом на липень 2022 року близько 2 мільйонів українців було незаконно депортовано російськими окупантами на територію федерації. Серед цих двох мільйонів — кілька сотень тисяч дітей.

“У нас не залишилося дітей у жодному дитячому будинку в Херсоні. Усіх їх забрали окупанти. Ми не знаємо ні про долю цих дітей, ні про долі дітей, вивезених з освітніх закладів нашого міста на лівий берег Дніпра — нібито для оздоровлення під час осінніх канікул. Але батьки мали вручити дітям оригінали свідоцтв про народження. А по суті, це була депортація наших дітей, і це було знищення нашої української нації. І ми не знаємо, де діти із дитячих будинків, ми не знаємо, де діти з наших освітніх закладів”, — розповідає голова Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова.

Міжнародні організації, як і раніше, не можуть перевірити умови утримання Росією українських полонених. Російська сторона не допускає представників, каже голова моніторингової місії Матільда Богнер.

Також Україна — найзамінованіша країна Європи. І це ще один воєнний злочин Росії. У ДСНС України повідомляють, що близько 175 тисяч квадратних кілометрів української землі заміновано — це третина території всієї країни.

Понад 60 відсотків усіх ракет, якими Росія атакувала Україну, були спрямовані проти цивільних об’єктів, каже глава держави.

Україна вимагає, щоб спецтрибунал проти військово-політичного керівництва Росії стартував не пізніше вересня 2023 року, оскільки до того часу Київ розслідує вже понад 26 тисяч справ воєнних злочинів, які спричинили загибель майже 8 тисяч мирних українців, серед яких пів тисячі дітей.

Прямий ефір