“Удар зобов’язаний бути болючим і помітним”: як Ізраїль відповість Ірану — думка експерта

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Поки невідомо, якою буде відповідь Ізраїлю Ірану, але рішення щодо удару вже ухвалено. Залишити атаку Тегерана без відповіді — прояв слабкості і знак того, що агресор може продовжити безкарно бити. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий оглядач (Ізраїль) Давид Шарп.

“Мову сили розуміють не тільки терористи, а й, на жаль, хороша сторона. Мало таких знайдеться, хто мову сили не розуміє, навіть якщо ти сам дуже сильний. Я маю на увазі, коли силу застосовують до тебе. Такі, на жаль, реалії. І Ізраїль теж розуміє мову сили”, — зазначив Шарп.

Він акцентував, що Іран своїм масованим ударом спробував змінити правила гри. І Ізраїль не може залишити цю серйозну спробу атакувати без відповіді.

“В іншому разі його сприймуть не просто як слабку сторону, що само собою неприємно. У нашому регіоні це тягне за собою ще й практичні наслідки. Коли ти проявляєш нерішучість і дозволяєш змінювати правила гри, це все тобі відгукнеться. Тобто по тобі продовжать бити, причому робити це будуть, нарощуючи зусилля. Тому відповідь Ізраїлю має бути. І, наскільки я розумію, відповідне рішення ухвалено”, — сказав гість ефіру.

Удар у відповідь Ізраїлю може статися будь-якої миті, проте поки що його складно прогнозувати, зазначив Шарп.

Він нагадав, що Іран завдав дуже масованого удару зі своєї території.

“За останніми даними, як заявив міністр оборони [Ізраїлю], до 500 боєприпасів було запущено по Ізраїлю. Спочатку йшлося про 350, але, мабуть, малися на увазі ті, які ще впали десь на ранньому етапі. Іншого пояснення у мене немає. Або перерахували краще. Що стосується балістичних ракет середньої дальності, то було запущено понад 130. Таке застосування не має аналогів у світовій історії”, — сказав спікер.

Іран діяв зі своєї території відкрито, і набрав, що називається, стратегічні медійні бали. Тому, вважає Шарп, удар Ізраїлю не може обмежитися атакою по іранських проксі та їхніх союзниках у регіоні.

“Удар має бути завдано по території Ірану, він має бути досить болючим. В арсеналі ізраїльської армії, спецслужб є багато можливостей: від локальних ударів по Ірану до дуже серйозних, таких, від яких Ірану сказати, що стане зле, це нічого не сказати”, — зазначив Шарп.

При цьому він наголосив, що не стоїть завдання розпочати велику війну з Іраном.

“За сукупністю причин удар, найімовірніше, матиме обмежений характер. І він зобов’язаний бути болючим, зобов’язаний бути помітним. Оскільки Іран завдав удару помітного, хоч і не болючого, але виграв певні бали саме в медійній сфері. Ізраїль зобов’язаний так вдарити, щоб це теж побачили”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Партнери закликають Ізраїль до стриманості: як відповість Ірану Тель-Авів (ВІДЕО)

Нагадаємо, в ніч на 14 квітня Іран атакував Ізраїль, випустивши понад 300 безпілотників і ракет. Удар тривав протягом 5 годин. Частину дронів і снарядів було запущено з території Лівану, Сирії, Іраку та Ємену. 

Прямий ефір