Удар безпілотників по розвідувальному кораблю “Іван Хурс”, — Маломуж розповів про наслідки для Чорноморського флоту РФ

"Іван Хурс". Фото: ТАСС

Напередодні російський розвідувальний корабель “Іван Хурс” був атакований морськими дронами в акваторії Чорного моря. Удар прийшовся на електронні системи, зокрема на системи наведення ракет, які є необхідними для бойових кораблів Чорноморського флоту РФ. Про це сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Точно так само знищили в Білорусі літак (російський військовий літак ДРЛО А-50, — ред.), тоді була розбита антена, серцевина літака, який вів потужну електронну боротьбу, проводив наведення ракет, включно з “Кинджалами”. Тому його нейтралізація була дуже ефективною. Точно так само проведено заходи щодо цього корабля”, — сказав він. 

За словами Маломужа, особливість корабля “Іван Хурс” була в тому, що він мав потужну систему електронного стеження, наведення ракет та електронної боротьби з українськими дронами. 

“Це очі Чорноморського флоту Російської Федерації. Звісно, удар був по чутливих системах — антенах, системах комунікацій — це те, що складає електронний мозок. І це вже не функціонує. Корабель перетворюється на недієздатну істоту. Відповідно, бойові кораблі та підводні човни позбавляються можливості наведення”, — наголосив він.

Генерал нагадав про удари по російських нафтобазах в окупованому Криму, а також по залізниці з потягом, який перевозив бойову складову Чорноморського флоту Росії — “Калібри”. 

“Це повний комплекс позбавлення боєздатності представників Чорноморського флоту Російської Федерації — агресивні плани будуть на порядок знижені. У них ще є інші засоби, але цей удар також є дуже чутливим”, — підсумував Микола Маломуж.

Читайте також: Значення дронів у війні РФ проти України — на що вони здатні, розповів військовий експерт

Нагадаємо, 24 травня в мережі з’явилося відео атаки на російський розвідувальний корабель “Іван Хурс”, який перебував в акваторії Чорного моря. На відео видно, як один морський безпілотник підбив російський унікальний корабель.

У Міноборони РФ заявили, що судно не зазнало пошкоджень. Але, за даними журналістів, “Іван Хурс” зазнав пошкоджень корпусу та обладнання всередині судна. Також є жертви серед екіпажу.

Як повідомлялося, вранці 26 лютого внаслідок вибухів на аеродромі “Мачулищі” під Мінськом було пошкоджено російський військовий літак дальнього радіолокаційного виявлення та управління (ДРЛО) А-50.

Внаслідок пожежі на російській нафтобазі в Козачій бухті (Севастополь), яка сталася в ніч на 29 квітня, було знищено 10 резервуарів із нафтопродуктами загальною місткістю 40 тис. тонн.  

20 березня вибухами в місті Джанкой (Крим) було знищено ракети “Калібр”, що транспортувалися залізницею.

Прямий ефір