Значення дронів у війні РФ проти України — на що вони здатні, розповів військовий експерт

Олександр Коваленко. Фото: vzglyad.az

Дрони стали однією з важливих складових засобів ураження у війні РФ проти України, але самі по собі вони не здатні змінити її хід. Про це сьогодні, 7 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Олександр Коваленко.

“Говорити про те, що виключно дрон може змінити хід війни — ні, так би я не сказав. Дрон все одно використовується комплексно. Це все одно, що говорити, що ми отримали M142 HIMARS, і він змінить хід війни. Сам по собі він не змінить хід війни. Точно так само, отримуючи танк Leopard-2, або Challenger-2, або Abrams — чи змінять вони хід війни? Ні, вони повинні комплексно працювати з усіма іншими засобами ураження, артилерією і так далі, і так далі, і так далі. Точно так само і дрони, самі по собі вони хід війни не змінюють. Але в комплексі з іншими засобами, безумовно, вони є однією з на сьогодні найважливіших складових”, — вважає Коваленко.

Водночас він підкреслив, що безпілотники можуть мати великий вплив на якихось вузьких напрямках. Коваленко нагадав, що в Білорусі пошкоджень зазнав російський літак ДРЛО А-50, який там розміщувався й забезпечував російські МіГ-31К необхідною інформацією.

“Щось сталося з цим унікальним літаком А-50, оскільки їх загалом у Росії в строю перебувало 9 одиниць, з яких шість придатні до застосування. І на сьогодні їх, виявляється, вже працездатних тільки п’ять. Значно знижуються можливості російської армії щодо застосування саме такого типу розвідувальної авіації. До Білорусі інший літак не був відправлений. Тобто фактично білоруське угруповання російських окупаційних військ страждає від браку своєчасної інформації в режимі 24/7. Тобто це вже вплив на певну ділянку всього-на-всього впливом одного дрона, недорогого абсолютно дрона. І при цьому цей абсолютно недорогий дрон виводить з ладу літак стратегічного значення, насправді, дорогий літак”, — сказав експерт.

Що стосується індустрії виробництва безпілотників у Росії, то, як зазначив Коваленко, вона була заснована від початку виключно на компонентах іноземного виробництва. У зв’язку з цим РФ значно звузила можливості з виробництва своїх дронів.

“І немає жодного російського безпілотника, який би не складався з іноземних запчастин і обладнання. Санкції значно ускладнили цей процес. Ті дрони, які мають простішу схему складання, вони на сьогодні продовжують випускатися. У тих, у яких це складніший процес, вони пішли в анабіоз. Про ударні дрони взагалі російського виробництва можна забути, оскільки це дуже складний процес, створення такого апарата, який не тільки витрачає великий ресурс, а й вимагає високого технічного технологічного потенціалу, якого у Росії немає”, — сказав він.

Читайте також: В України є певна перевага щодо постачання дронів, — Ігнат

Нагадаємо, у Білорусі 26 лютого на військовому аеродромі “Мачулищі” було підірвано російський літак дальнього радіолокаційного виявлення та управління А-50.

Прямий ефір