У Росії визнали брак пожежників і поліцейських

Красна площа в Москві. Фото: gettyimages.com

У Росії стрімко загострюється кадрова криза. Вона вже охопила силові структури, комунальні служби та цивільну економіку. На тлі війни проти України дефіцит працівників набув системного характеру — від пожежників і поліцейських до двірників і промислових робітників. Про це сьогодні, 22 лютого, заявили у Службі зовнішньої розвідки (СЗР) України, інформує FREEДОМ.

В українській розвідці звернули увагу, що в Міністерстві з надзвичайних ситуацій РФ публічно визнали брак особового складу і запропонували залучати до роботи пожежниками військовослужбовців строкової служби. Причиною відтоку кадрів називають низькі зарплати.

“У Федеральній протипожежній службі (ФПС), що відповідає за боротьбу з пожежами та аварійно-рятувальні роботи на всій території Росії, не вистачає понад третини співробітників — приблизно 91,2 тис. осіб. Загальна укомплектованість підрозділів ФПС становить 65,5%. Найбільший дефіцит персоналу серед пожежників в Удмуртії (35%), Тульській (30%) та Магаданській (27%) областях, а також у Москві (27%)”, — йдеться в повідомленні СЗР.

Також є проблеми в силових структурах. Зокрема, за даними української розвідки, у низці російських регіонів некомплект поліцейських сягає майже третини штату, а по країні — в середньому близько 19%. За рік звільнився практично кожен другий дільничний, а ті, що залишилися, “працюють за чотирьох”. Про брак поліцейських заявляють і в російському Міністерстві внутрішніх справ (МВС).

“У 2025 році кількість тих, хто звільнився з МВС Росії, зросла на 7% (до 80 тис. осіб). Це на 40% більше, ніж тих, хто прийшов на службу. У ППС нестача кадрів оцінюється у 40%, у карному розшуку — 30%, у слідстві — 27%, серед дільничних — понад чверть. У 41 регіоні некомплект перевищує 25% особового складу. У 19 підрозділах районного рівня немає більше як половини працівників”, — зазначили у Службі зовнішньої розвідки.

Також кадровий голод торкнувся цивільного сектору: не вистачає медпрацівників, педагогів і навіть двірників.

Читайте також: Земля і люди — лише військовий ресурс: експерти розповіли, як Росія використовує окуповані території

Нагадаємо, затримки зарплат у Росії у 2025 році сягнули рекордних показників — цей факт визнають навіть лояльні до Кремля ЗМІ. За даними Роструда, від початку року до відомства надійшло 26 тисяч звернень про невиплату зарплат, що в півтора рази перевищує показники 2024 року. На тлі погіршення становища громадян військові витрати Росії продовжують зростати.

Прямий ефір