У Росії почалися зачистки у військовому середовищі, — шефредактор новин The Insider

Тимур Олевський. Фото: bitva.wiki

У військовому середовищі Росії почалися зачистки. Після бунту глави ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина з російськими генералами вчинять не так, як із ним — їх не відпустять. Адже Пригожина взяли для “брудної” роботи та заробляння грошей, але все ж його показово ізолювали. У президента РФ Володимира Путіна навряд чи є бажання покарати Пригожина, адже активи ватажка ПВК “Вагнер” треба буде комусь передавати. Про це сьогодні, 13 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM заявив Тимур Олевський, шефредактор новин видання The Insider.

“Навіть сам факт того, що ні Суровікіна, ні генерала Алєксєєва, заступника командувача головного управління Генштабу Російської Федерації, ні низки інших генералів, які перебували поблизу Пригожина в той момент, коли відбувався цей заколот, наприклад, його колишнього заступника з тилу Шойгу, який потім працював у Пригожина і забезпечував саме координацію для постачання цих снарядів, про які Пригожин стільки говорив, генерала Мізинцева, ми їх не бачимо”, — зазначив він.

Він вважає, що відсутність російського командування в публічному просторі свідчить про те, що Путін дає зрозуміти: якщо і не покарає, то покаже військовим, що будь-яка спроба піти за Пригожиним, його бажання щось пред’явити політичному керівництву Росії буде розцінена і покарана зовсім не так, як вчинили з Пригожиним.

“Пригожин спеціальний, як правильно абсолютно його називають “проєкт”. Пригожин — це садист на службі у Путіна. Визнаний, легітимний, який виконує саме ту функцію, для якої його взяли на роботу — бути садистом і організовувати певні брудні операції, заробляти гроші на брудних операціях”, — пояснив Олевський.

Шефредактор новин The Insider висловив думку, що російських генералів ізолювали, але з ними нічого серйозного не сталося.

“The Wall Street Journal із посиланням на свої джерела сьогодні опублікувала дані про те, що щонайменше 10 осіб перебувають у неволі, а 15 осіб усунуто з посади. Ця цифра, на перший погляд, має правдоподібний вигляд, тому що дуже важливо, щоб усередині армійського середовища люди, які знають особисто тих, хто нині не виходить на зв’язок, розуміли, що якщо буде спроба невдоволення, вона може закінчитися так само. Але зверніть увагу, що прізвища конкретних людей не названо, і це трошки бентежить, тому що насправді якщо йдеться про офіцерів такого рівня, то їхні прізвища мають бути на слуху, а їхнє зникнення повинно бути настільки помітним, що ми повинні їх бачити”, — звернув він увагу.

Олевський припустив, що в опалі виявилося менше офіцерів, ніж називає видання.

“Думаю, що Путін зробить хід конем, і через деякий час сумний Суровікін з’явиться на екранах телевізора, присягне на вірність Путіну ще 100 разів, щоб дати зрозуміти тим, хто, можливо, думає, що він був бунтівником, що насправді будь-який бунтівник має пам’ятати, хто в країні цар”, — припустив він.

https://www.youtube.com/watch?v=6cRzOCEu7es

Читайте також: Путін втрачає владу після заколоту Пригожина — аналіз експертів (ВІДЕО)

Нагадаємо, творець і власник приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” після невдалого “походу на Москву” зник з медійного простору і не виходить на зв’язок.

Прямий ефір