У лідери з переслідувань владою виходять “іноагенти” — хроніка репресій у РФ (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: lotofsense.com

У першому півріччі 2023 року, за даними Судового департаменту при Верховному суді Російської Федерації, за політичними статтями росіян оштрафували на 162 млн рублів. Приводи для адміністративних справ — участь у мітингах, незгода з війною та режимом, а також так звана пропаганда ЛГБТ. Останнім часом у лідери з репресій виходять “іноагенти”, повідомляє FREEДОМ.

Хорошовський районний суд Москви оштрафував правозахисника Лева Пономарьова на 50 тис. руб. за статтею “про ненадання звіту про діяльність “іноагента”. За тією ж статтею притягають до відповідальності й гросмейстера, чемпіона світу з шахів Гаррі Каспарова. Хамовницький суд російської столиці прийняв у роботу матеріали адміністративної справи щодо опозиціонера. На початку жовтня до того ж суду надійшла ще одна справа проти шахіста. Каспарова звинувачують у поширенні публікацій без маркування “іноземного агента”.

У Росії штрафувати за “іноагентство” стали частіше, ніж за участь у протестах, повідомило російське видання “Можем объяснить”.

“Майже у 10 разів частіше стали притягувати до відповідальності “іноагентів” за статтею (19.34 КпАП) про порушення порядку їхньої діяльності. У першому півріччі 2022-го було оштрафовано лише 6 осіб, у першому півріччі 2023-го — вже 58″, — повідомляє Telegram-канал “Можем объяснить”.

Радянський районний суд Казані відправив до СІЗО журналістку Татаро-башкирської служби “Радіо Свобода” Алсу Курмашеву. Їй загрожує до п’яти років позбавлення волі через те, що вона не попросила включити себе до реєстру “іноагентів”. Її адвокат Едгар Матевосян вважає запобіжний захід надто суворим. Але не став називати справу політичною.

Все частіше росіян карають і за так звану пропаганду гомосексуальності. Тверський районний суд Москви оштрафував б’юті-блогера Ігоря Синяка на 200 тис. руб. в адміністративній справі про нібито пропаганду ЛГБТ в інтернеті.

“Синяк І. В. розмістив у відкритому доступі для необмеженого кола осіб інформаційні пости, що містять пропаганду зміни статі, нетрадиційних сексуальних стосунків та переваг, нав’язування інформації про нетрадиційні сексуальні стосунки та уподобання”, — йдеться у постанові Тверського районного суду Москви від 18 жовтня 2023 року.

З початку 2023 року за так звану ЛГБТ-пропаганду в Росії оштрафували 27 осіб. За весь 2022-й — 16.

Продовжують переслідувати росіян і за антивоєнну позицію. Незрячу активістку Оксану Осадчу оштрафували на 60 тис. руб. за антивоєнний одиночний пікет на Манежній площі Москви. Захисник назвав процес “знущанням з права і правосуддя”. Сама Оксана не визнала своєї провини.

“Було відчуття якогось цілковитого сюру, бо суддя не заслухала бік захисту. Часто перебивала, знімала деякі питання просто тому, що їй так хотілося. Тож це був дуже дивний процес”, — прокоментувала мешканка Москви Оксана Осадча.

Позбавлення волі строком на 12 років колонії суворого режиму — такий вирок ухвалив Московський міський суд щодо колишнього співробітника Центрального аерогідродинамічного інституту імені Жуковського Анатолія Губанова. Його визнали винним у держзраді. У червні 2023 року підлеглого Губанова Валерія Голубкіна теж засудили до 12 років колонії.

“За версією слідства, 2018 року науковці займалися створенням гіперзвукового пасажирського літака. Голубкін передав колегам з Нідерландів два звіти, в яких силовики знайшли держтаємницю. При цьому, як наголошує “Первый отдел”, всі документи перед передачею Нідерландам тричі перевіряли фахівці й не побачили в них держтаємниці, — повідомило російське видання “Медиазона” в Telegram.

Однією з найпопулярніших репресивних статей у Росії залишається так звана дискредитація армії. За перше порушення штрафують, за друге — порушують кримінальну справу. Але росіяни, схоже, навчилися приховувати свої погляди, пише видання “Можем объяснить”. Кількість покараних та суми штрафів зменшилися майже вдвічі.

Читайте також: Відстеження “іноагентів” у РФ — Кремль готує цензорів (ВІДЕО)

Раніше глава берлінського відділення правозахисної організації “Русь Сидящая” Юрій Боровських в ефірі FREEДОМ повідомив, що у Російській Федерації спостерігається різке збільшення кількості справ, пов’язаних із так званою “державною зрадою” та політичних ув’язнень.

Прямий ефір