У Дніпрі відкрили новий центр для реабілітації українських захисників (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Новий центр реабілітації відкрили в Дніпрі. Його обладнали на базі однієї з міських лікарень, яка спеціалізується на роботі з постраждалими з прифронтових регіонів та зон бойових дій, повідомляє FREEДОМ.

Антон пішов захищати Україну 2023 року, щойно отримав повістку. Його направили в десантно-штурмові війська. Серйозну травму коліна військовослужбовець ЗСУ отримав під час виконання бойового завдання. Після операції це для нього другий курс реабілітації.

“Для відновлення м’язів, щоб був більший тонус, більше міг зігнути коліно, розігнути. Спрямовано більше на посилення м’язів”, — розповів він.

Через те, що дедалі більше військовослужбовців та цивільних, яким після поранень й важких травм необхідна допомога у відновленні, у Дніпрі вирішили відкрити ще один великий реабілітаційний центр. У місті він став третім за останній рік.

“У нас свої 32 ліжка, у нас комфортні умови, одно- і двомісні палати. На площі майже 5 тис. квадратних метрів — 3 зали фізичної реабілітації, 2 зали ерготерапії, індивідуальні кабінети терапевта, логопеда, психолога, психотерапевта, кабінет для групової психотерапії”, — сказала завідувачка Центру фізичної та медичної реабілітації Ольга.

З пацієнтами тут працюють на сучасних тренажерах та обладнанні. Це допомагає відновити рух, координацію, зміцнити м’язи й повернути втрачені навички.

Мінно-вибухові травми, контузії, ампутації — з наслідками таких поранень працюють реабілітологи. Кажуть, багато пацієнтів надходять до них у важкому емоційному стані. Більшість тренажерів для них розроблені з елементами гри.

“Мені цікаво, щоб виконували ті рухи, які мені потрібні, й те завдання. Для пацієнта в цьому плані цікаво грати. Гру набагато цікавіше виконувати”, — сказав фізичний терапевт Сергій.

Період відновлення у кожного пацієнта індивідуальний, як і план лікування. У цьому випадку важливу роль відіграє бажання самої людини, її мотивація, кажуть медики. Якщо пацієнт націлений на результат — він його отримає. У середньому курс для кожного триває 2 тижні.

“Ми нещодавно зробили по області карту тих медзакладів, у яких надають реабілітаційні послуги. Ми цей напрямок будемо розвивати. І впевнений у тому, що до кінця цього пів річчя ми ще відкриємо кілька відділень, де надаватимуть реабілітаційну допомогу як військовим, так і цивільним”, — повідомив голова Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак.

Лише в цьому реабілітаційному центрі за рік прийматимуть близько тисячі осіб.

Читайте також: Поранених військових реабілітують у Дніпрі: історія бійця (ВІДЕО)

Прямий ефір