Це універсальний урок, але вивчений не всіма націями, — Дробович про Голокост

Антон Дробович. Фото: Facebook

У той час, коли багато країн винесли з трагедії Голокосту найголовніше: утвердилися у важливості боротьби за права людини, за свободу та гідність, то Росія та російське суспільство засвоїли цей урок недостатньо. Про це сьогодні, 27 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

“Цей рік нам показав, що, на жаль, це універсальний урок, але вивчений не всіма націями. Ми бачимо, що якщо багато європейських країн, якщо східноєвропейські країни та США справді винесли найважливіше з цього уроку: вкотре утвердилися у важливості боротьби за права людини, за свободу, за гідність, то Російська Федерація, російське суспільство, на жаль, недостатнім чином засвоїли ці уроки”, — говорить гість ефіру.

Він наголосив, що російська армія не тільки чинить в Україні злочини, схожі на ті, що чинили нацисти, і використовує схожі геноцидні практики, а й безпосередньо знищує пам’ять про Голокост. Дробович нагадав про удари Росії по Бабиному Яру в Києві в перші ж дні війни, по меморіалу в Дробицькому Яру в Харкові, про руйнування меморіалу в Маріуполі, а також убивства людей, які пережили нацистські табори та Голокост.

“Борис Романченко у Харкові — людина, яка пережила Бухенвальд, загинула в ліжку від обстрілу росіянами. Або, наприклад, Ванда Об’єдкова, яка у підвалі ховалася всю війну, вдалося у Другу світову їй вижити та сховатися від нацистів. Загинула у підвалі в Маріуполі, не переживши окупацію рашистами”, — нагадав він, додавши також, що вищі чиновники РФ неодноразово припускалися антисемітських висловлювань.

За словами Дробовича, слова про Голокост як універсальний урок для світу — гарні, але треба подвоїти зусилля, щоб донести правду до тих, хто не вивчив його уроків.

“Нам треба подвоїти зусилля і знайти способи донести цю важливу правду, живу правду, живу пам’ять про Другу світову війну, і зокрема про Голокост, до таких країн, до таких суспільств, як російське суспільство, яким, як ми бачимо, потрібно це ще і ще раз повторити, бо, на жаль, уроків не винесено”, — підсумував голова Українського інституту національної пам’яті.

Читайте також: Голокост в Одесі: спогади очевидця геноциду єврейського народу в 1941 році (ВІДЕО)

Прямий ефір