Швидке звільнення Криму наразі є малоймовірним, проте Сили оборони України мають чітку довгострокову стратегію. Українська армія бере півострів у тривалу та виснажливу облогу, продовжуючи концентровані та цілеспрямовані удари по об’єктах противника. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Сергій Грабський.
“Я не відчуваю нестримного оптимізму щодо того, що відбувається в Криму. Так, ми завдали серйозного удару по нафтопереробному комплексу Росії. Але за всіма показниками та даними — це 25% від того, що виробляла РФ. Тобто йдеться про те, що у противника ще залишаються сили та засоби. І це потрібно враховувати. До цього потрібно ставитися спокійно і розраховувати наступні кроки”, — зазначив Грабський.
Швидке звільнення Криму, на його думку, поки що малоймовірне.
“Тут вмикається ще фактор ментальності. Навіть якщо російські війська голодуватимуть, навіть якщо мирне населення стоятиме з протягнутою руку, сподіваючись вирвати бодай скоринку хліба, російська влада робитиме все можливе і переконуватиме міжнародну спільноту, що в Криму все нормально і добре. Але це буде на їхній совісті”, — вважає експерт.
З військового погляду, кампанія Сил оборони України, яку було розпочато ще два роки тому, має розвиватися. І удари по Криму, за словами експерта, стають усе більш концентрованими та зосередженими.
“Під цим я розумію застосування нових нестандартних або невідомих ще на сьогодні засобів ураження. Під цією кампанією я розумію також зачистку території Криму з метою зробити її непридатною для розміщення російських військ. Причому я не говорю про те, що ми вибиватимемо війська Російської Федерації з Криму силою. Це не має жодного сенсу робити, оскільки це призведе до непотрібних витрат і втрат українських військ. Тому ми беремо Крим у тривалу та виснажливу облогу”, — сказав Грабський.
Українські війська, вважає він, не руйнують Керченський міст, даючи можливість цивільним залишити територію Криму, перебування на якій для них є протизаконним.
“Ми продовжуватимемо завдавати ударів, Сили оборони це роблять щодня. Об’єктів у Криму ще достатньо, є над чим працювати. Потрібно розуміти стратегію. Стратегія полягає в тому, що говорити про зупинку війни, про припинення бойових дій з позиції України можна лише після того, як український прапор майорітиме в Керчі. Інших варіантів у цій війні не передбачається. Інші варіанти не підштовхнуть правлячий клас Російської Федерації на якісь дії, які призведуть до зупинки війни”, — резюмував військовий експерт.
Читайте також: Віра в путінський режим руйнується: експерти — про надзвичайну ситуацію в окупованому Криму
Як повідомлялося раніше, окупований Крим перетворюється на глухий логістичний кут для російських військ. Сили оборони України крок за кроком реалізують стратегію ізоляції півострова та продовжують відрізати шляхи постачання окупаційної армії.














