ТОТ України використовуються Росією як полігон для тестування жахливих ідей і нових планів в освіті, — правозахисниця

Діти на ТОТ. Фото: t.me/andriyshTime

Росія використовує тимчасово окуповані території (ТОТ) України для апробації нових жахливих практик в освіті. Батьки і діти повністю безправні. Про це сьогодні, 13 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила виконавча директорка “Східної правозахисної групи”, адвокатка, правозахисниця Віра Ястребова.

Так вона прокоментувала ситуацію, що 9-класників у тимчасово окупованому місті Маріуполі Донецької області змусили на камеру просити вибачення за зламану парту.

“ТОТ України Російською Федерацією використовуються як полігон для тестування своїх жахливих ідей і нових планів. І система освіти — не виняток. На ТОТ частини Луганської та Донецької областей школярі стикаються з так званою патріотичною освітою ще від 2016 року. Випадок, який стався в Маріуполі, з відео, на якому примусили дітей просити вибачення на камеру, свідчить про повну відсутність будь-яких прав як у дитини, так і в її батьків. Я впевнена, що якби батьки не пішли на цей крок і не висловлювали свою думку, протилежну офіційній, і забороняли б викладати цей ролик, публікувати його, заявляли б про порушення прав їхніх дітей, то вони б опинилися в місцях не настільки віддалених — або в нелегальній в’язниці, або щодо них би відкрили кримінальне переслідування, і тоді б їхня дитина потрапила до дитячого будинку, бо батьків би позбавили опіки, вигадавши, що вони перешкоджають освіті, або ще надумані приводи, які щосили використовує РФ на ТОТ, насамперед”, — сказала Ястребова.

Адвокатка зазначила, що ця акція з публічними вибаченнями — запозичений у Кадирова трюк.

“Говорить про те, для чого це робиться. Для того, щоб зламати покоління, що підростає, вселити їм, що вони повинні підкорятися. Головна мета в цьому. Діти залишилися без захисту, їх не змогли відстояти ані батьки, ані педагоги, тому що педагоги там зараз, ті, які транслюють наративи окупантів, які поїхали туди за медалькою “за участь у бойових діях” і за додаткову фінансову доплату до своєї заробітної плати насаджувати путінські наративи, виправдовувати його мілітаристську політику. І для них немає ніяких горезвісних “червоних ліній”, для них це нормально і в порядку речей. Ось вони й тестують”, — каже вона.

Зараз це відео в Маріуполі. Чекатимуть на реакції — як на це відреагують? Далі це вже використовуватиметься десь у підмосковних школах, і там теж дивитимуться на реакцію.

“Адже поки не буде жорсткої реакції та протесту на те, що коять із дітьми, з підлітками, від суспільства загалом, то це тільки посилюватиметься і навряд чи припиниться найближчим часом”, — резюмувала Віра Ястребова.

Читайте також: У Росії з дітей формують майбутніх солдатів режиму, яких у бій вестимуть ідеологія і штучна ненависть, — правозахисниця

Як повідомлялося раніше, мілітаризація сфери освіти — частина військової диктатури Володимира Путіна. До російських школ для проведення уроків запрошують найманців, а військова символіка стає частиною способу життя молоді.

Прямий ефір