У Росії з дітей формують майбутніх солдатів режиму, яких у бій вестимуть ідеологія і штучна ненависть, — правозахисниця

Мілітаризація дітей. Фото: twitter.com/KrimRt

Лейтмотивом усіх освітніх програм у РФ проходить пропагандистська міфологія “боротьби проти ворогів” і готовності померти “за батьківщину”. Путінська влада намагається зламати покоління, що підростає. Про це сьогодні, 13 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила виконавча директорка “Східної правозахисної групи”, адвокатка, правозахисниця Віра Ястребова.

Вона нагадала, що Російська Федерація тестувала режим дитячої мілітаризації на тимчасово окупованих територіях України, починаючи від 2016 року. Він був всеосяжний, відкривалися так звані військово-патріотичні табори та інші заклади для дітей, де їх навчали практичних навичок володіння зброєю. До цього додавався компонент ідеологічного оброблення для покоління, що підростає, який, по суті, формує в них образ ворога і виправдовує мілітаристську агресивну політику кремлівського режиму.

“Зараз путінська пропагандистська машина, його режим працює над тим, щоб сформувати з дітей на території Російської Федерації майбутніх солдатів режиму, яким уже не буде чим платити, а яких має вести в бій їхня ідеологія, їхня штучна ненависть, яку їм зараз програмують їхні вчителі. І як ми бачимо, це оброблення починається ще з ясел, дитячих садочків, починаючи від іграшок. Переходимо до школи — там те ж саме: “уроки мужності” і всілякі зустрічі з так званими ветеранами. Усе це сприяє утворенню такого інформаційного вакууму, що навкруги вороги, попереду війна, і, отже, треба їм навчитися не боятися помирати, як радять вчителі”, — сказала Ястребова.

За словами правозахисниці, “Уроки про важливе”, “Юнармія”, “Рух перших” — за цими назвами стоїть матеріал, за яким у Росії працюють із дітьми та молоддю.

“Цей мікс військової освіти з погляду ідеології, що весь світ налаштований проти Російської Федерації і навкруги вороги, поєднуючи це з виправданням вбивства і смерті — “не бійтеся вмирати за батьківщину” — лейтмотивом проходить по всіх освітніх курсах. Варто зазначити, що їхня різниця в тому, що до них залучені різні групи за віком. І зараз система створена так, з такою кількістю цих утворень, тому що в такий спосіб все складніше і складніше свою дитину в РФ захистити від цієї пропаганди і цієї так званої освіти”, — додала Віра Ястребова.

Читайте також: Пропаганда війни серед школярів: тотальну мілітаризацію дітей у РФ і на окупованих територіях обговорили експерти

Як повідомлялося раніше, мілітаризація сфери освіти — частина військової диктатури Володимира Путіна. До російських шкіл для проведення уроків запрошують найманців, а військова символіка стає частиною способу життя молоді.

Прямий ефір