Тактичні просування РФ на фронті досягаються ціною величезних втрат, стратегічних перспектив у окупантів немає, — Братчук

ЗСУ. Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Російська армія має певні успіхи на деяких напрямках фронту. Але стратегічних перспектив в окупантів немає, адже досягнення даються ціною великих втрат. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 22 лютого, сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

“Сьогодні, на жаль, російська армія має певні успіхи на деяких напрямках. Зокрема, йдеться про Авдіївську операційну зону. З іншого боку, якщо говорити про стратегічне просування, отримання переваги та ініціативи з боку Російської Федерації, то згадаймо, якою ціною далися руїни Авдіївки ворогу. Яких втрат він там зазнав в особовому складі, в бойовій техніці”, — сказав Братчук.

Він нагадав, що російські війська намагалися просунутися на Авдіївському напрямку всі два роки повномасштабного вторгнення. І місто вдалося їм захопити за довгий час, ціною величезних втрат. Це складно назвати успіхом.

“Це певний успіх для російської армії в плані територіального просування. Але жодних стратегічних успіхів і перспектив у цьому немає”, — наголосив гість ефіру.

Братчук зазначив, що ворог продовжує проводити інтенсивні операції, завдавати ударів фактично по всій лінії фронту. 

“Якщо говорити про Запорізький напрямок, то активні атаки тривають у районі Роботиного. Ворог дійсно накопичив чималі сили, м’яко кажучи. Є в них і озброєння, і бойова техніка. Росіяни намагаються знайти прогалини в нашій обороні, щоб завдати того удару, який, на їхню думку, призведе не тільки до оперативного, але й до стратегічного просування”, — сказав спікер.

Сьогодні на фронті дійсно складна ситуація. Але українські військові знищують ворожі засоби та їхній особовий склад, акцентував Братчук.

Він також наголосив, що партнери мають максимально надавати Києву озброєння, зокрема снаряди й артилерію, для того, щоб Сили оборони й надалі продовжували перемелювати ворожі сили на всіх напрямках фронту.

Читайте також: У Росії в 5 разів більше снарядів, ніж у Сил оборони України: що допомагає стримувати окупантів, розповів Ступак

Раніше військовий аналітик Іван Ступак сказав, що російські окупанти після захоплення Авдіївки на Донеччині шукатимуть слабкі місця в українській обороні, щоб спробувати прорватися і отримати перевагу.

Прямий ефір