Російські окупанти отримали наказ максимально просунутися на фронті до путінських “виборів”, — військовий аналітик

Російський окупант. Фото: focus.ua

Російські окупанти після захоплення Авдіївки на Донеччині шукатимуть слабкі місця в українській обороні, щоб спробувати прорватися й отримати перевагу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

“Треба визнати, російська сторона намагається скористатися вікном можливостей, яке зараз є. Це щонайменше до президентських виборів, щонайбільше, найімовірніше, до… Зрозуміло, у нас же немає сумнівів, хто переможе на президентських виборах. Зрозуміло, що це не буде Борис Надєждін або якийсь інший кандидат. Переможе Путін, і його інавгурація відбудеться у травні 2024 року. Тому, найімовірніше, російське політичне керівництво ставить перед військовим командуванням завдання максимально використати це вікно”, — сказав він.

Ступак нагадав, що на ситуацію впливає й мінімізація поставок в Україну боєприпасів, перебої з постачанням допомоги зі США. У зв’язку з цим російська окупаційна армія буде активно діяти, щоб просуватися вперед.

Водночас військовий аналітик наголосив, що в багатьох російських “воєнкорів” не спостерігається особливої бравади з приводу захоплення Авдіївки, оскільки вони мають розуміння про понесені окупантами втрати.

“Називалися такі консервативні цифри про Авдіївку — 4 тис. загиблих росіян, а європейські спостерігачі говорили — 13 тис. І ось буквально днями російський “воєнкор”, який згодом наклав на себе руки, який писав у Telegram-каналі “Нам пишут из Янины”, заявив про 16 тис. російських військовослужбовців, які, вибачте, наглухо, просто залізобетонно поклали свої голови під Авдіївкою на невідомій висоті, під невідомим їм досі населеним пунктом. І вони кажуть самі відкрито, що нас женуть уперед із політичних міркувань, тому що хтось нагорі хоче отримати значки, ордени, медалі, дострокові звання та інші різноманітні плюшки”, — сказав Ступак.

На його думку, найімовірніше, потрібно розраховувати на спроби подальшого просування російської армії за різними напрямками.

“Важко сказати, який основний напрямок буде, але вони шукатимуть слабкі місця в українській обороні, щоб спробувати прорватися й отримати перевагу”, — вважає військовий експерт.

Зокрема, за його словами, у росіян є бажання вийти в Запорізькій області на ті позиції, які в них були в червні 2023 року.

“Усе те, що наші військові прогризали п’ять місяців, російська армія намагається повернути й вирівняти цей виступ. Швидше за все, цілі йдуть набагато далі. Це спроба наступу на Запоріжжя. Але єдине, що я не готовий прокоментувати, наскільки сильне угруповання російських військ. Це може сказати тільки наша розвідка, наші військові можуть побачити, тому що багато перебуває глибоко в тилу, не знаю досконало, скільки там людей, яка мотивація, скільки там техніки перебуває, які взагалі підсумкові плани, хоча б якісь проміжні. Зрозуміло, що вони все собі малюють — ось до Запоріжжя підійдемо, до міста Дніпро, на річку Дніпро вийдемо. А чи є в них сили виходити? Роботино колупати вони можуть, жодних сумнівів”, — сказав Ступак.

Читайте також: Понад 1 100 окупантів ліквідували Сили оборони за добу — втрати росіян перевищили 407 тис. солдатів, — Генштаб ЗСУ

Нагадаємо, протягом минулої доби на фронті відбулося 64 бойових зіткнення. Російські окупанти завдали чотири ракетних та 113 авіаударів, здійснили 105 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах.

Прямий ефір