Ситуація загострюється, штурми не припиняються: Авдіївка — один із трьох найгарячіших напрямків у Донецькій області (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Якщо донедавна Бахмутський напрямок вважали найгарячішим на Донеччині, то тепер, з урахуванням збільшення кількості штурмів і російських атак, таких гарячих напрямків стало три — Лиманський (з боку Кремінної росіяни не припиняють атакувати, намагаючись прорватися, пробитися, повернутися до самого Лиману та Лиманської громади), Бахмутський, який, як і раніше, перебуває під постійними атаками російської армії, і Донецький, саме місто Авдіївка. Про це сьогодні, 13 лютого, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла кореспондентка Альона Грамова, яка перебуває в Авдіївці.

За її словами, заїжджаючи до міста, знімальна група щоразу бачить, як змінюється картинка, з’являються все нові руйнування. І якщо ще два місяці тому йшлося про те, що місто має 100% пошкодження, дуже багато руйнувань, то на сьогодні навіть ті будівлі та будинки, які вціліли, але з вибитими шибками та без балконів, вони постійно горять.

Українські військові розповіли, що ситуація тут загострюється, штурми не припиняються. Якщо раніше спроб прориву росіян було набагато менше, то зараз б’ються вони об українську оборону, зазнають втрат, і тільки з цієї причини штурмів стає менше. Окупанти перегруповуються, знову намагаються пробити нові шляхи для можливості зайти в місто і вести вуличні бої. Два дні тому були шалені штурмові дії з боку військ РФ, проте всі атаки були відбиті, але ситуація була непроста, розповіли українські захисники.

Загалом у місті, як і раніше, триває евакуація. Найскладніше — переконати й умовити людей виїхати, особливо сім’ї з дітьми, але це вдається. Разом із цим місто продовжує жити, там залишаються близько 2,5 тисячі жителів. Є випадки, коли містяни повертаються, кажуть, що через відсутність коштів і бажання повернутися додому. Хоча житло постраждало у всіх. В Авдіївці працюють 5 продуктових магазинів, постійно доправляється вся необхідна гуманітарна допомога, засоби обігріву — дрова, пелети. Місто не забуте і не покинуте. Працюють гуманітарні штаби і приїжджає багато гуманітарних служб. Завтра очікується приїзд однієї міжнародної організації, яка має привезти все найнеобхідніше.

“Але якщо порівнювати мій візит, який був на початку січня, то, звичайно, на сьогодні тут набагато гучніше. Ми постійно чули артилерію та міномети, що працювали. Місто росіяни продовжують обстрілювати”, — сказала Грамова.

За словами українських воїнів, є всі передумови того, що знову будуть штурми й атаки, до чого вони готові, готова артилерія “зустрічати гостей”.

Читайте також: Росіяни атакують постійно — який вигляд має сьогодні Авдіївка (ВІДЕО)

Прямий ефір