Ситуація на Сумському напрямку контрольована, — Мисник

Сумська область. Ілюстративне фото: informator.ua

Наразі ситуація на Сумському напрямку контрольована — Сили оборони України утримують лінію держкордону і не дають ворогу проникати вглиб української території. Росіяни ж продовжують обстріли по всій лінії фронту. Про це сьогодні, 11 червня, в ефірі телеканалу  FREEДOM повідомив речник Оперативно-тактичного угруповання військ “Сіверськ” Вадим Мисник.

“Сьогодні Сили оборони виконують свої завдання з утримання лінії державного кордону. Ми не даємо проникати вглиб нашої території російським диверсійно-розвідувальним групам (ДРГ). Хоча тактика російських окупантів залишається незмінною вже кілька місяців — це обстріли по всій лінії фронту, які концентруються на окремому напрямку, і підготовка до масштабних наступальних дій. Також зараз дуже активно російські окупанти використовують ДРГ. Невеликими групами вони намагаються промацувати нашу оборону”, — розповів речник Оперативно-тактичного угруповання військ “Сіверськ”.

Він зазначив, що ситуація з “кадирівцями” в Сумській області була інформаційною пропагандистською операцією.

“Ще тиждень тому російські політики повідомляли про те, що на Сумський напрямок відправляються “кадирівські” підрозділи. Хоча насправді і взимку, і навесні цього року вони вже були тут. Усі вони перебували в Бєлгородській області — займалися прикриттям державного кордону. Також вони використовуються як огороджувальні загони російської армії. Тому вони загалом не готові до подібних штурмових дій. Тому інформація про перекидання загонів “кадирівців” на Сумщину — це своєрідне продовження інформаційного тренду про якісь неіснуючі перемоги росіян на фронті”, — сказав Мисник.

За його словами, село Рижівка було обране окупантами не просто.

“Зараз Рижівка — це “сіра зона”, оскільки населений пункт має свої географічні особливості розташування. За парканами частини жителів села — вже територія російського селища Тьоткіно. Населені пункти знаходяться на самому кордоні, тому з наявністю цивільного населення повноцінне ведення вогню застосувати неможливо. Крім того, річка Сейм і ліси поруч — це сприятливі умови для ворожих ДРГ. Наразі Сили оборони вибудовують свою роботу таким чином, щоб виконувати основні завдання — збереження життя наших військових, нанесення максимального ураження противнику в разі наступальних дій. Але зазначу, населений пункт повністю контролюється Збройними силами України”, — зазначив гість ефіру.

Він також підтвердив інформацію про накопичення сил противника біля Сумської області, але наразі вони небезпеки масштабного наступу не несуть.

“Йдеться про накопичення військової техніки окупантів у глибині на 60 кілометрів углиб Російської Федерації. Це не є сильною небезпекою. Поки що ми фіксуємо поодинокі випадки обстрілів українських позицій з території Росії з вертольотів і літаків. Поки що це поодинокі випадки. Також ми фіксуємо, що на цих напрямках у російських окупантів не вистачає озброєння, тому останнім часом обстрілів стає менше. Найголовніше зосередження вони ведуть на Харківському напрямку. Ми фіксуємо перегрупування російських військових. Ми все це бачимо і готуємося до того, щоб дати потужну відсіч у будь-якому випадку. Навіть якщо це буде масштабний наступ росіян”, — резюмував Вадим Мисник. 

Читайте також: Росія зосередила на Сумському напрямку сили, достатні для створення зони напруженості — розбір Снєгирьова

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський спростував фейк російської пропаганди про нібито захоплення прикордонного села Рижівка в Сумській області, де диверсійна група РФ встановила російський прапор. Ситуація в регіоні перебуває під повним контролем українських сил.

Прямий ефір