Росія зосередила на Сумському напрямку сили, достатні для створення зони напруженості — розбір Снєгирьова

Дмитро Снєгирьов. Фото: rozmova.wordpress

Російські окупаційні війська зосередили на кордонах з Україною, а саме на Сумському напрямку, за інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони, від 10-12 тис. особового складу. Говорити про те, що це контингент вторгнення, немає жодних підстав, але цієї кількості буде достатньо для створення зони напруженості за так званим “харківським сценарієм”. Про це сьогодні, 10 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

За його словами, на Сумському напрямку не зафіксовано передислокацію особового складу, важкої бронетехніки, формування польових госпіталів та інших ознак, які свідчили б про підготовку вторгнення на даному напрямку.

“Виключати однозначно те, що російські окупанти не підуть на можливість ескалації напруженості на даній ділянці російсько-українського кордону, який вже фактично — лінія фронту, немає жодних підстав. Але сили оборони України проводять превентивні заходи. Це зміцнення і так званого держкордону, плюс будівництво лінії оборони. На Сумському, як і на Харківському напрямку, наразі три лінії оборони”, — розповів Снєгирьов.

Він зазначив, що на Сумський напрямок російське військове командування передислокувало три батальйони, які підпорядковані безпосередньо Рамзану Кадирову.

“Але вони передані безпосередньо під командування генерал-полковника Лапіна, який має з Кадировим особистий конфлікт. Кадиров неодноразово висловлювався дуже критично з приводу можливостей Лапіна як керівника на цій посаді, і були критичні зауваження щодо його дій або, навпаки, бездіяльності на момент українського контрнаступу в Харківській області. Тому, мабуть, передислокація кадировських підрозділів на Сумський напрямок має на меті, швидше за все, їхню фізичну ліквідацію. Я не виключаю, що основне завдання російських спецслужб та російського військового командування — спробувати, з одного боку, ескалювати ситуацію на Сумському напрямку і, з іншого боку, розв’язати це питання руками кадировських підрозділів, які отримають адекватну відповідь з боку Сил оборони України та зазнають втрат у живій силі та в бронетехніці”, — висловив думку експерт.

Читайте також: Близько 550 тис. солдатів Росія зосередила на ОСЬ та кордоні з Україною — ГУР

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський спростував фейк російської пропаганди про нібито захоплення прикордонного села Рижівка на Сумщині, де диверсійна група РФ встановила російський прапор. 

Прямий ефір