Сучасна зброя вже недоступна для Росії, залишилося її позбавити артилерії Другої світової – експерт

Росія намагається обійти санкції, які вже накладено на основні військові об’єкти створення зброї у країні. Про це розповів завідувач сектору Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UА. Здебільшого всі шпаринки зводяться до співпраці з Китаєм. Однак і Китай може відшкодувати не всі критичні технології для сучасної зброї.

“Я особисто впевнений, що жодна сучасна зброя у Росії створюватися вже не може. А чи зможе Росія створювати нову зброю, вести нові розробки… Звичайно, артилерію створити простіше, і тут не треба спеціальних імпортних технологій. Але навіть артилерія, яка створена в Росії, таки вимагає дуже точного управління. Наразі обговорюється, як зробити так, щоб Росія не могла створювати руйнівне озброєння навіть рівня Другої світової війни. А про те, що сучасне озброєння, сучасні літаки п’ятого покоління, навіть 4+ покоління… Про створення сучасної електроніки, засобів зв’язку, супутників та сучасних ракет із сучасними системами управління – санкції вже діють, і треба стежити за тим, щоб не було обходу”, – міркує аналітик.

Їжак упевнений, що шостий пакет санкцій, пов’язаних з нафтою, може бути ухвалений досить швидко, і він створить ефект вже цього року.

“Все-таки і нафту, і газ треба чимось замістити. Це такі речі, які просто так не можна прибрати. Росія постачає 20%-30% світових енергоносіїв. Ось Сполучені Штати вже розконсервували свої нафтові резерви і багато провідних країн це зробили, щоб прямо зараз вже створити цей ефект. У США ембарго на російську нафту вже запроваджено. І взагалі, російська нафта на світових ринках зараз торгується з великим дисконтом. Це означає, що цей технологічний ефект уже діє. Якщо на 30% порівняно з арабською нафтою торгується російська нафта, це означає, що санкції вже так чи інакше діють психологічно. Чи буде це запроваджено юридично з боку Європи? Я думаю протягом цього року”, – вважає Їжак.

Водночас ситуація з газом дещо відрізняється від санкцій на експорт нафти.

“Щодо газу там є цілком банальна проблема. Цей газ цілком може бути заміщений. Навіть причому заміщений з умовою зеленого переходу, що ведеться в західних країнах, який говорить про те, що вже з 2030 року взагалі споживання нафти і газу буде дуже сильно скорочено. Але все одно за те, що купується зараз… Я думаю, з газом теж буде ембарго. Воно буде вже, мабуть, післявоєнне, у рамках розбудови повоєнного світу так, щоб Росія більше не створювала загрози, як фашистська Німеччина створювала загрозу після Другої світової війни. Це теж буде, але трохи пізніше. Можливо, повний ефект газових санкцій відбудеться з наступного року, а цього року буде падіння російських постачань до Європи на 10-20% за рахунок збільшення американського постачання газу на європейський ринок”, – припускає експерт.

Нагадаємо, експерт Московського центру Карнегі Костянтин Скоркін в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UА пояснив, чому російське суспільство мовчить, бачачи багатомільйонні доходи російських чиновників.

Верещук: 20 квітня відкриється “зелений” коридор із Маріуполя

Радник голови Офісу президента Тимофій Милованов в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA повідомив, що Україна зможе експортувати через порти сусідніх країн не лише зернові.

Читайте також: Російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UА висловив думку, що доля путінського режиму в руках української армії

Прямий ефір