США та ЄС закликали Грузію не ухвалювати скандальний законопроєкт про “іноагентів” — подробиці

Мітинг у Тбілісі 9 квітня 2024 року. Фото: ap.org

Державний департамент США закликав Грузію не ухвалювати скандальний законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”. У Європарламенті заявили, що цей документ ставить під загрозу євроатлантичну інтеграцію країни. На думку європейських депутатів, так званий закон про “іноагентів” — удар по громадянському суспільству держави, інформує FREEДОМ.

“Ми глибоко стурбовані повторним внесенням правлячою партією Грузії законопроєкту про “прозорість іноземного впливу”. Цей закон, який вчора пройшов перше читання в парламенті, є атакою на незалежні ЗМІ та громадянське суспільство. Це несумісне з цінностями та демократичними принципами ЄС, суперечить прагненням Грузії до членства в ЄС і ставить під загрозу євроатлантичну інтеграцію країни”, — зі спільної заяви депутатів Європарламенту.

Тим часом сьогодні, 18 квітня, у Тбілісі вже третій день тривають протести у зв’язку з ухваленням так званого закону про “іноагентів” у першому читанні.

Демонстранти вимагали від уряду відкликати законопроєкт, однак належної реакції не домоглися. Тепер учасники мітингу просять зустрічі з прем’єр-міністром Грузії Іраклієм Кобахідзе.

Читайте також: Протести на вулицях і сутички в парламенті: у Грузії намагаються ухвалити закон про “іноагентів”

Раніше грузинський політичний аналітик Гела Васадзе заявив, що Грузія є кандидатом у члени Європейського Союзу, проте не поспішає наблизитися до вступу в блок. Закон про так званих “іноагентів”, який вирішили ухвалити в країні, не відповідає європейським стандартам.

Прямий ефір