США повинні розробити довгостроковий план безпекової допомоги Україні, – сенатор

Фото Twitter Jim Inhofe

Сенатор Сполучених Штатів Америки Джим Інгоф, який очолює Комітет зі збройних послуг Сенату, заявив, що його країна повинна розробити довгостроковий план підтримки України у сфері безпеки, запропонувавши власну стратегію у цьому питанні.

Про це зазначено у великій статті, яку сенатор-республіканець написав для видання Politico, повідомляє Голос Америки.

“Українці борються, як казав улюблений український поет Тарас Шевченко, щоб бути “в сім’ї вольній”. У цій боротьбі Україна потребує нашої допомоги і заслуговує на неї”, – наголосив сенатор.

Джим Інгоф позитивно відгукнувся про дії адміністрації Трампа, спрямовані на підтримку України, зокрема, політику санкцій, рішення надати протитанкову зброю Javelin, а також надати летальну зброю у рамках Ініціативи з безпекової допомоги нашій державі при Міністерстві оборони США.

Проте на цьому не варто зупинятися, зазначив сенатор, представивши власну стратегію подальшої підтримки України, яка передбачає здійснення наступних кроків:

  • Запровадження додаткових санкцій Сполучених Штатів, які наносили б матеріальні збитки російському президентові та його поплічникам.
  • Співпраця з іншими країнами НАТО для посилення присутності у регіоні Чорного моря.
  • Створення довгострокового плану США з безпекової допомоги Україні.
  • Збільшення фінансування різних програм, спрямованих на надання нашій державі допомоги у сфері безпеки.
  • Надання допомоги Україні у покращенні морської та протиповітряної оборони.

Усі зазначені заходи США повинні втілювати у співпраці з союзниками, наголосив Джим Інгоф.

Нагадаємо, раніше спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявляв, що Сполучені Штати співпрацюватимуть з будь-яким керівництвом України.

Прямий ефір