США не зможуть вплинути на співпрацю Китаю та РФ — думка експерта

Аліна Гриценко. Скріншот: uatv.ua

24 квітня держсекретар США Ентоні Блінкен приїде до Пекіна. Експерти вважають, що основною темою політиків буде питання тісної співпраці Китаю з Росією. Однак домовитися про її послаблення у держсекретаря США не вийде — Китаю дуже вигідна співпраця з РФ. Про це сьогодні, 22 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповіла докторка філософії з політології, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Гриценко.

“Основні питання, які порушуватимуться під час візиту Ентоні Блінкена до Китаю, — геополітичні проблеми й конфлікти, які зараз ми спостерігаємо у світі (війна РФ проти України, конфлікт на Близькому Сході і т. д.). Але однаково основна мета поїздки Блінкена до Китаю — обговорити прогрес щодо тих домовленостей, які були досягнуті між Джо Байденом і Сі Цзіньпіном у Сан-Франциско минулого року. А також обговорити умови для конкуренції, тому що США і Китай за офіційними документами є стратегічними партнерами, а не ворогами”, — уточнила Гриценко.

Вона також вважає, що домогтися якихось конкретних результатів щодо співпраці Китаю з Росією Блінкену не вдасться.

“Що стосується партнерства Китаю з Росією, найімовірніше, заклики до різкого скорочення двосторонньої співпраці почуті не будуть. Тому що ця двостороння співпраця вигідна Китаю з цілої низки причин. Для Китаю від РФ дуже важливий актив: в питаннях безпеки, торгівлі, в питанні окупації російського ринку китайськими товарами, а також щодо ресурсів (і не тільки енергоресурсів). Саме тому в російсько-китайських відносинах ми навряд чи найближчим часом побачимо зниження інтенсивності співпраці між цими країнами”, — констатувала експертка.

Гриценко також вважає, що найближчим часом готується зустріч лідерів РФ і Китаю.

“Імовірніше, Росія і Китай готуються до двосторонньої зустрічі лідерів країн, яка може відбутися вже найближчим часом. І вірогідно, це буде візит Путіна до Пекіна”, — резюмувала вона.

Читайте також: США звинувачують Китай у постачанні в Росію товарів подвійного призначення

Нагадаємо, раніше кандидат політичних наук Ігор Петренко зазначав, що найдієвішим способом послабити співпрацю Росії та Китаю може стати посилення санкцій.

Читайте також: Розраховувати на те, що Китай буде перебувати на боці добра, не доводиться, — Айзенберг

Прямий ефір