Підтримку Китаєм Росії можна зруйнувати більш жорсткими санкціями — подробиці від експерта

Ігор Петренко. Скріншот: uatv.ua

Від початку повномасштабної війни РФ проти України Росія розширила своє співробітництво і дипломатичні контакти з Китаєм і КНДР. Але допомога від Північної Кореї не викликає такого побоювання, як підтримка Кремля Китаєм. Про це сьогодні, 18 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів кандидат політичних наук Ігор Петренко.

“Відомо, що Північна Корея допомагає РФ військовою технікою. Але її обсяги насправді дуже невеликі. До того ж, ця техніка часто виявляється небоєздатною. Тому великих побоювань для України їхня співпраця не викликає. Інша справа — підтримка Росії з боку Китаю, оскільки він допомагає ангажувати РФ значні кошти для ведення бойових дій. Не можна сказати, що Китай перетнув “червоні лінії” і почав напряму постачати зброю РФ. Але та допомога, яку надає КНР, досить суттєва і критично важлива для РФ”, — зазначив експерт.

За його словами, найдієвішим способом послабити співпрацю Росії та Китаю може стати посилення санкцій.

“Рецепти вже давно відомі — це насамперед санкційний тиск, а також перекриття наявних лазівок для обходу обмежень, включення до санкційних списків китайських компаній тощо. Словом усе, що допоможе перекрити постачання в Росію технологій для виробництва зброї”, — перелічив Петренко.

Політолог зазначив, що не бачить бажання з боку українських партнерів підійти більш жорстко до санкційного тиску на Китай.

“Поки що з боку українських партнерів ми бачимо те, що вони посилають сигнали Китаю. Наприклад, той же держсекретар США Ентоні Блінкен. На всіх зустрічах він говорить про свої побоювання щодо Китаю, але чітких дій щодо цього не було. Не сперечаюся, кілька китайських компаній потрапили під санкції США. Але, як виявилося, цього мало”, — констатував він.

Експерт додав, що прийняті раніше санкції виявилися не повністю ефективними.

“Тут потрібно зазначити, що значна кількість санкцій, які від самого початку запроваджувалися, — були напівзаходами і не дотискали до кінця. Країни, на які вводилися санкції, завжди намагаються знайти лазівки для їхнього обходу. Тому потрібно завжди тримати руку на пульсі і відповідним чином реагувати. А це не завжди виходить. Важливо ставити чітку кінцеву мету санкційного тиску. А нині санкційний тиск сприймається більше як реакція: ми відреагували — наклали санкції, засуджуємо дії РФ. Для того, щоб розв’язати проблему, потрібно чітко розуміти, як це зробити. І тут також не потрібно забувати про згуртованість, якої сьогодні немає серед світових країн”, — резюмував Петренко.

Читайте також: Китай допомагає РФ забезпечити присутність на полицях хоч якихось товарів, — Пендзин

Нагадаємо, Росія отримує з Китаю товари подвійного призначення, зокрема мікроелектроніку, і використовує їх під час виробництва зброї.

Читайте також: Росія і Китай посилюють співпрацю — у США попередили про наслідки (ВІДЕО)

Прямий ефір