Сьогодні день надзвичайно приємних новин для України — звернення Зеленського у 336-ту добу війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Створена танкова коаліція. Європейський суд з прав людини оголосив своє рішення про прийнятність справи щодо захоплення Росією територій сходу України у 2014 році та щодо масштабного порушення окупантами прав людини. ЮНЕСКО внесла історичний центр Одеси до списку Всесвітньої спадщини. Про це сьогодні, 25 січня, наприкінці 336-го дня повномасштабного вторгнення РФ в Україну сказав президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“Сьогодні день надзвичайно приємних новин для України. Є танкова коаліція. Є рішення щодо відкриття постачання танків для нашої оборони. Сучасних танків”, — розпочав він своє звернення.

Зеленський подякував канцлеру Германії Олафу Шольцу та президенту Джо Байдену за надані Україні танки.

“Я дякую всім нашим союзникам за готовність передати нам сучасні й дуже потрібні танки”, — додав він.

Президент України звернув увагу, що тепер ключове — швидкість та обсяг.

“Швидкість тренування наших військових, швидкість постачання танків в Україну. Обсяг танкової підтримки. Ми маємо сформувати такий танковий кулак, такий кулак свободи, після ударів якого тиранія вже не підніметься”, — наголосив глава держави.

Також він повідомив про розмову з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

“Маємо відкрити постачання також далекобійних ракет для України, важливо — ми маємо розширювати й нашу співпрацю в артилерії, ми маємо вийти на постачання літаків для України. І це мрія. І це завдання. Важливе завдання для всіх нас”, — зазначив Зеленський.

Рішення Європейського суду з прав людини про прийнятність справи щодо захоплення Росією територій сходу України у 2014 році та щодо масштабного порушення окупантами прав людини — проміжне, повідомив він.

“Але завдяки цьому рішенню ми стали ближчими до того дня, коли Росія буде притягнута до відповідальності за агресію, і так само масштабно з юридичного погляду, як масштабно Росія вклалася у це зло”, — пояснив президент.

Також глава держави поінформував, що ЮНЕСКО внесла історичний центр Одеси до списку Всесвітньої спадщини.

“Причому до списку Всесвітньої спадщини під загрозою. Під загрозою через розв’язану Росією війну. Цей міжнародний крок допоможе нам захищати нашу Одесу. Україна й світ дають захист. Росія не здатна дати нічого, окрім терору й ударів. Це — факти”, — акцентував він.

Під час розмови з верховним комісаром ООН у справах біженців Зеленський говорив про українців, депортованих до РФ.

“Потрібен механізм, щоб захищати й повертати таких людей, щоб притягти до відповідальності всіх, хто винен у депортаціях. Впевнений, що інституції ООН можуть проявити своє лідерство у розв’язанні цього питання”, — висловив він думку.

Наостанок він відзначив бійців, які боронять Україну, та подякував за привітання.

Читайте також: Співпраця України та ООН у гуманітарній сфері — Зеленський провів зустріч із Гранді: деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір