Співпраця України та ООН у гуманітарній сфері — Зеленський провів зустріч із Гранді: деталі (ВІДЕО)

Володимир Зеленський та Філіппо Гранді. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський обговорив з верховним комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді необхідність нагального доступу до депортованих до Росії громадян України, питання захисту їхніх прав, а також масове вивезення російськими окупантами українських дітей на територію РФ. Зустріч відбулася сьогодні, 25 січня, у Києві. Це вже третій візит Гранді до України від початку повномасштабного вторгнення РФ, інформує FREEДОМ із посиланням на пресслужбу глави держави.

Під час візиту Філіппо Гранді побував у низці українських міст — Харкові, Дніпрі, Миколаєві, Одесі, Запоріжжі й Полтаві.

“Це важливий політичний сигнал підтримки для всього українського суспільства, для сімей, для вимушено переміщених осіб, для наших біженців. Це дуже важливо для родин, які втратили своїх дітей через депортацію”, — наголосив Зеленський.

Присутність очолюваного Гранді Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) є у найбільш постраждалих регіонах і містах України. Від 24 лютого 2022 року УВКБ було надано мільйонам українців гуманітарної допомоги на загальну суму понад 1 млрд дол. США. Глава держави зазначив, що необхідно продовжити та посилити цю важливу практичну допомогу.

Зеленський привернув особливу увагу Гранді до нагальності доступу до депортованих до Росії громадян України та захисту їхніх прав. Окремо було порушено тему масового злочинного вивезення державою-агресором українських дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

“Наше суспільство справді потребує дуже зрозумілих відповідей на те, чи зможемо ми разом розробити механізм повернення наших громадян. Я хотів би сказати передусім про дітей, які не спроможні самостійно звільнитися з полону. А я вважаю зміну громадянства з українського на російське політикою геноциду й тим самим полоном”, — наголосив президент.

У цьому зв’язку глава Української держави ініціював розроблення спільно з ООН механізму припинення незаконного передавання українських дітей до російських сімей та повернення їх на Батьківщину.

Як зазначається, співрозмовники також обговорили інші пріоритетні напрями подальшої співпраці України з ООН у гуманітарній сфері, насамперед відповідні спільні цільові проєкти відбудови, підготовку житла для повернення переселенців та долучення УВКБ до реалізації Fast Recovery Plan.

Президент запросив верховного комісара ООН взяти активну участь у просуванні української формули миру, зокрема її гуманітарного виміру.

Читайте також: За досвідом Ізраїлю потрібно створити орган із репатріації незаконно депортованих до РФ українців, — правозахисниця

Як повідомлялося раніше, українські діти сьогодні не просто мішень для російських ракет, а й потенційний демографічний фонд для Росії. Приходячи на українські землі, окупанти намагаються вивезти на свою територію якнайбільше дітей. Все це відбувається під приводом порятунку маленьких українців, зокрема тих, хто лишився без батьків через війну. Але чи такі шляхетні “рятівники” та “визволителі”? Правозахисники наголошують: відбувається звичайне викрадення дітей, серед яких не лише сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Прямий ефір