“Скарби українських музеїв”: у Парижі відкрилася масштабна виставка просто неба

Виставка у Парижі. Фото: facebook.com/ambassadeukraineenfrance

У Франції проходить масштабна виставка просто неба “Скарби українських музеїв”. Про це повідомили у Посольстві України у Франції, інформує FREEДОМ.

Експозицію розмістили на площі перед мерією Парижа. На виставці представлені шедеври з колекцій українських провідних музеїв.

“Сьогодні, коли Росія продовжує нищити українську культурну спадщину, такі проєкти набувають особливого значення. В Україні налічується близько 5 000 музеїв, станом на кінець 2025 року 133 музеї та галереї були зруйновані або серйозно пошкоджені, понад 480 тис. художніх об’єктів викрадені. Тому ця виставка — це не лише знайомство з українським мистецтвом, а й можливість привернути увагу до потреби його захисту, зберегти видимість української культури та її присутність у спільному європейському просторі”, — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Санкції проти ідеологів “русского міра”, колаборантів та причетних до грабунку українських музеїв ввів Зеленський

Нагадаємо, українські розвідники опублікували дані про масштабне розкрадання культурних цінностей військами РФ. Під час окупації армія противника системно вивозила з Херсонської обласної художньої галереї ім. О. Шовкуненка картини, скульптури та ікони. Частину колекції незаконно доставили до тимчасово окупованого Криму.

Прямий ефір