“Школу добили остаточно”: ЗС РФ вдарили ракетою по навчальному закладу в Харкові (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Росіяни продовжують тероризувати Харків — 2 січня з боку Бєлгородської області путінські війська випустили три ракети. Одна з них частково зруйнувала будівлю загальноосвітньої школи, вибуховою хвилею вибило вікна в прилеглій до неї дитячій спортивній школі. Від початку широкомасштабного вторгнення це вже друге влучання по навчальному закладу, повідомляє FREEДОМ.

Після масованої атаки балістикою по місту знову запустили ракети. За даними Харківської обласної прокуратури, це були С-300. Цього разу обійшлося без жертв і постраждалих. Серйозно пошкоджено будівлю школи в Основ’янському районі — удар припав на стіну одного з корпусів. Місцеві жителі кажуть, що це вже друге влучання по школі, перше було в березні 2022 року.

“Перший раз на початку війни авіабомбу скинули. Спортзал розбомбити — це важливий напевно стратегічний об’єкт”, — наголосив мешканець Харкова Дмитро.

Син Дмитра до війни ходив на тренування в дитячу юнацьку спортивну школу, будівля якої розташована між корпусами загальноосвітньої школи. Зараз обидві школи в аварійному стані. Чоловік не розуміє, навіщо путінські варвари руйнують навчальні корпуси в Харкові.

“Зрозуміло, що школу шкода. Де дітям вчитися? Закінчиться це все, а куди їм ходити до школи тепер? Її ніхто відновлювати не буде, це треба все зносити і заново будувати”, — додав Дмитро.

Першого разу російські окупанти зруйнували корпус із навчальними класами, а зараз вдарили по спортзалу — двоповерхова будівля обвалилася, втративши частину стіни та покрівлі. У спортшколі вибуховою хвилею вже двічі вибило скло на двох поверхах, знову пошкоджено покрівлю.

“Майже 2 роки минуло після першого попадання. Вчора школу добили остаточно”, — заявила заступниця директора з навчально-тренувальної роботи Дитячо-юнацької спортивної школи (ДЮСШ) № 9 Марія Єрмоленко.

За словами адміністрації, вахтерка, яка чергувала вночі в цій будівлі, залишилася живою, але перебуває в стані дуже сильного стресу.

“Сторож, яка чергувала цієї ночі, фізично не постраждала, але психологічну травму, звичайно, отримала”, — розповіла Єрмоленко.

До війни цей спорткомплекс відвідувало близько 150 дітей. Паверліфтинг, бокс і чирлідинг — три основні напрями, за якими проводилися тренування. Ще був футбол. Юні спортсмени отримували нагороди та посідали призові місця на міських та обласних змаганнях, через російську агресію таких місць у Харкові стає дедалі менше.

“Вони цілеспрямовано хочуть знищити нашу націю, наш Харків. Дуже вони ображені на нас, що Харків їх з обіймами не зустрічав. Школи, басейни… Зараз практично все знищили. Будемо відновлювати знову. Не зламають нас. Поки живемо, будемо працювати”, — заявив заслужений тренер України Олександр Чернишов.

За даними Харківського міського департаменту освіти, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну понад 100 міських навчальних закладів зазнали різноманітних пошкоджень. Чотири школи зруйновані вщент. Щоб уберегти дітей і дати їм можливість навчатися офлайн, у місті будують підземну школу.

Читайте також: Росія за два дні використала чверть ракетного арсеналу — аналіз військового експерта

Прямий ефір