Щодобово понад 10 атак по Україні: російська кіберактивність за рік зросла втричі

Ілюстративне фото: shutterstock.com

Росія завдає по Україні щодобово в середньому понад 10 кібератак. Від початку року їхня кількість зросла втричі, повідомляє FREEДОМ із посиланням на Службу безпеки України.

Цьогоріч СБУ нейтралізувала понад 4,5 тис. кібератак на Україну. Ще до повномасштабного вторгнення, у січні та лютому, були відбиті масовані атаки, що стало для Служби безпеки додатковим “тренуванням”.

З початком повномасштабної агресії роботи стало набагато більше. Якщо у 2020 році було зафіксовано майже 800 кібератак, у 2021 — 1 400, то цьогоріч їхня кількість зросла у понад три рази.

У зоні особливої уваги противника перебувають енергетика, логістика, зв’язок, військові об’єкти, а також реєстри та бази даних органів влади та комунікаційні ресурси для проведення спеціальних інформаційних операцій.

“Ми моніторимо ризики і загрози у режимі реального часу 24/7. Більшість хакерів із російських спецслужб, що працюють по нас, знаємо поіменно. Іде робота щодо їхнього документування. Після перемоги України на них чекатиме окремий блок засідань міжнародного військового трибуналу”, — наголосив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в ефірі телеканалу “Ми — Україна”.

За його словами, сьогодні країна-агресор завдає в середньому понад 10 кібератак на добу.

“Про більшість українське суспільство, на щастя, навіть не знає”, — зауважив Вітюк.

Читайте також: Київ вимагає запровадити IT-санкції проти РФ: проміжні результати роботи (ВІДЕО)

Прямий ефір