Що криється за ядерною риторикою Путіна — оцінка Гербста

Джон Гербст. Фото: dialog.ua

Новий виток ядерної риторики Путіна щодо розміщення в Білорусі тактичної ядерної зброї — не ескалація, а загроза ескалацією. Цей меседж господар Кремля посилає і Заходу, і внутрішньої аудиторії у РФ. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор Євразійського центру Атлантичної ради, надзвичайний та повноважний посол США в Україні (2003-2006 рр.) Джон Гербст.

Він вважає: головний адресат путінських заяв — коаліція на підтримку України.

“Він хоче переконати Америку та наших союзників не надсилати передову військову техніку в Україну. І для цього він завжди говорить про можливу ескалацію війни”, — пояснює гість ефіру.

Гербст додає, що заява направлена і для внутрішньої аудиторії на тлі відсутності в армії РФ успіхів на полі бою в Україні.

“Ми знаємо, що російські військові сили зовсім погано воюють в Україні, і вони програють. І він хоче показати, особливо своїй публіці, але може й публіці у світі, що Росія ще сильна країна, попри те, що його армія не може воювати”, — коментує американський дипломат.

Він наголошує, що ядерні заяви Путіна, як і секретаря Ради безпеки РФ Патрушева, — частина великої інформаційної кампанії із залякування Заходу для припинення допомоги Україні. За словами Гербста, у цій кампанії бере участь не лише кремлівський апарат, а й навіть аналітики-росіяни, які підтримують контакт з американськими колегами.

“З вересня минулого року казали своїм американським колегам: “Так, вам потрібно звернути увагу на цю загрозу”. Це повна кампанія. Росіяни спеціалізуються саме на таких інформаційних кампаніях”, — зазначає дипломат.

Гербст упевнений: ядерні погрози Путіна — блеф: господар Кремля не божевільний. При цьому гість ефіру з жалем констатує, що певною мірою ці інформаційні кампанії Москви досягають успіху.

“Путін використовує цей блеф, бо його військові сили в Україні страшенно воюють, і він хоче запобігти постачанню Заходом передової військової техніки Україні. І, на жаль, Путін досягнув якихось успіхів у цій спробі, не повного успіху, але якихось. І він продовжує використовувати цю загрозу”, — пояснює Джон Гербст.

Читайте також: Заяви Путіна звучать не лише в рамках воєнної пропаганди, а й виборчої кампанії — думка

Прямий ефір