Санкції у відповідь на постачання Північною Кореєю зброї до Росії ввела Австралія — що відомо

Прапор Австралії. Фото: nv.ua

Цільові фінансові санкції щодо ще шістьох організацій, пов’язаних із постачанням Північною Кореєю зброї та відповідної техніки до Росії, запровадила Австралія у координації з міжнародними партнерами. Про це напередодні повідомило австралійське Міністерство зовнішніх справ, передає FREEДОМ.

У заяві зовнішньополітичного відомства йдеться, що Австралія рішуче засуджує незаконний експорт Північною Кореєю, а також закупівлю та використання Росією північнокорейських балістичних ракет для підтримки повномасштабної війни РФ проти України.

“Передача зброї з Північної Кореї до Росії є грубим порушенням численних резолюцій Ради Безпеки ООН. Використання Росією північнокорейських балістичних ракет збільшує страждання українського народу, підтримує незаконну та аморальну агресивну війну Росії та підриває глобальний режим нерозповсюдження”, — наголошується в заяві МЗС.

У МЗС також зауважили, що поглиблення співпраці між Пхеньяном та Москвою несе загрози для безпеки Європи, Корейського півострова та всього Індо-Тихоокеанського регіону.

“Австралія продовжить працювати з нашими союзниками та партнерами, щоб притягнути Росію та Північну Корею до відповідальності та усунути загрозу безпеці, що походить від Північної Кореї… Австралія, як і раніше, твердо підтримує Україну в самозахисті. Сьогоднішня заява наголошує, що ті, хто надає матеріальну підтримку незаконній та аморальній війні Росії, зіткнуться з наслідками”, — наголосили в МЗС Австралії.

Читайте також: Співпраця РФ і Північної Кореї — це партнерство двох держав-терористів, — Буряченко

Раніше повідомлялося, що лідер КНДР Кім Чен Ин намагається використати РФ, щоб відновити зруйновану економіку Північної Кореї. Пхеньян постачає Москві озброєння, а натомість отримує економічну підтримку — 2024 року Росія почала постачання в КНДР нафтопродуктів.

Прямий ефір