Саміт миру — це дипломатичний прорив, — Рейтерович

Ігор Рейтерович. Фото: radiosvoboda.org

До Глобального саміту миру у Швейцарії Україна підійшла з розумінням того, яким має бути закінчення війни. Це формула миру, яку підтримує більшість держав. Про це можна судити з голосування в ООН, де майже всіма засуджується російська агресія та підтримується відновлення територіальної цілісності та державного суверенітету України. Про це сьогодні, 15 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM сказав політолог Ігор Рейтерович.

Він вважає, що українська формула миру вже не потребує додаткової презентації, бо навіть у країні-агресорі громадяни, завдяки постійним нападкам на цю формулу пропагандистів, про неї знають.

“Тому цей саміт — це більше спроба, скажімо так, змінити позицію низки країн, які займають дуже відсторонену позицію щодо російсько-української війни, тобто вони особливо не цікавилися цим питанням, є така кількість країн, і досить велика. А також [спроба] вплинути на країни, які, на жаль, підтримують до сьогодні з Росією досить тісні відносини. Не те щоб дивляться на світ російськими очима, проте в контексті російсько-української війни значною мірою спираються на якісь формулювання, які робить саме Російська Федерація”, — вважає гість ефіру.

На його переконання, рішення цих країн взяти участь у Саміті миру — це вже великий успіх.

“Те, що вони підпишуться під загальним комюніке, яке буде представлено, і обговорюватимуть досить важливі питання, які виносяться на цей саміт, — це, безумовно, певний дипломатичний прорив. І явно та історія, яка надзвичайно не подобається РФ”, — додав політолог.

Він наголосив, що величезні зусилля Росії щодо зриву саміту, по суті, вже провалилися.

“Тепер вони [росіяни] за цим усім спостерігатимуть і намагатимуться якимсь чином розганяти негативні коментарі про саміт. Але він уже є успішним. Достатньо подивитися на представництво — величезна кількість країн та міжнародних організацій. Це, знаєте, такий, по суті, аналог Організації Об’єднаних Націй, котра збирається з конкретного питання. І вони збираються саме на заклики України та її найближчих партнерів”, — резюмував Ігор Рейтерович.

Читайте також: Метою заяв про необхідність участі РФ у Саміті миру була спроба його зірвати, — політолог

Нагадаємо, сьогодні, 15 червня, у швейцарському місті Бюргеншток розпочинає роботу Глобальний саміт миру. Участь у ньому беруть представники країн з усіх континентів: 92 держав і вісім міжнародних організацій. Україну на саміті представляють президент Володимир Зеленський, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко, глава МЗС Дмитро Кулеба, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець та інші.

Читайте також: Метою заяв про необхідність участі РФ у Саміті миру була спроба його зірвати, — політолог

Прямий ефір