“Розвідка боєм”: ймовірні цілі масованої атаки РФ дронами по Україні назвав Попович

Денис Попович. Фото: detector.media

Минулої ночі Росія здійснила масовану атаку безпілотниками по Україні. Більшість дронів були спрямовані на Київ. Таким чином російські окупанти перевіряли, наскільки ППО столиці може впоратися з потужним ударом. Про це сказав військовий оглядач Денис Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 26 листопада.

За словами експерта, РФ може собі дозволити подібні атаки дронами, оскільки вони дешевші, ніж ракети, і їхній запас у неї істотний.

“Це перший суттєвий удар по Києву за останній час великою кількістю безпілотників. Чому дрони? Тому що це дешевший витратний матеріал. Вони можуть виготовляти їх багато, отримувати їх багато з Ірану. Дрони коштують дешевше, ніж ракети, і тому їх можна запустити багато. Я назвав би це скоріше розвідкою. Вони прощупали те, як наша ППО, яка прикриває Київ, відреагувала на масовану атаку саме дронами”, — сказав гість ефіру.

Далі росіяни зможуть запустити ракети — здійснити великий удар дронами по Києву, зокрема, і підкріпити це ракетним ударом, припустив Попович.

“Вони подивилися, наскільки протиповітряна оборона Києва змогла впоратися з сильним ударом. Цілком можливо, що скоро може бути удар комбінований: і дронами, і ракетами. Будемо дивитися. Я поки що схиляюся до того, що це була дуже серйозна розвідка боєм”, — зазначив оглядач.

Щодо ракет, які є в росіян, то, за словами Поповича, їхній асортимент такий самий, як і минулого року — “Калібри”, Х-101, Х-555, “Кинджали”, “Іскандери”. Але технічні можливості їхнього застосування дещо обмежені, вважає експерт.

“Їхні можливості обмежені технічною готовністю носія. Зараз ми говоримо про можливість завантаження-перезавантаження “Калібрів” на території Новоросійська. Як тільки вони виправлять із ними проблему, матимуть можливість запускати ці ракети частіше”, — сказав гість ефіру.

І друга проблема окупантів, за словами Поповича, — це технічна готовність літаків-бомбардувальників до запуску ракет Х-101.

“Була озвучена думка про те, що, зношеність техніки не дозволяє запускати росіянам ракети Х-101 на межах можливостей барабанів, які містяться в бомбардувальниках Ту-95. Тобто кожен літак зараз може нести меншу кількість ракет. І тому їхній запуск, скажімо так, більш обмежений. Але загалом асортимент залишився той самий”, — резюмував експерт.

Читайте також: Удар чорними дронами: провал масованої атаки РФ на Київ прокоментував Маломуж

Нагадаємо, у суботу вночі, 25 листопада, російські війська масово атакували територію України іранськими дронами типу “Шахед”. Протиповітряна оборона знищила 74 із 75 ударних БпЛА, а також одну крилату ракету.

Прямий ефір