Розкидати “пелюстки” у Донецьку могли лише військові РФ — Лисянський

Розкидати “пелюстки” в окупованому Донецьку могли лише самі російські військові, щоб звинуватити в цьому Україну. Таку думку в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловив правозахисник Павло Лисянський. На його думку, противнику важливо, щоб Україну на весь світ звинуватили у воєнних злочинах.

Лисянський зазначив, що кожен такий випадок — це класний приклад для російської пропаганди, щоб дискредитувати Україну.

— Донецьк у більш-менш спокійному стані перебував до 24 лютого. Чому саме Донецьк? Ціль — викликати ненависть, сіяти негатив з якоюсь певною метою, озлобити людей?

 Дивіться. Наприклад, хто у світі знає місто Єнакієве, чи місто Вуглегірськ, чи місто Алчевськ? А місто Донецьк, воно на слуху, воно було на слуху ще з часів Радянського Союзу. І коли в заголовках нехай навіть мало якихось відомих сайтів за кордоном, на Заході, або в якихось друкованих ЗМІ виникає словосполучення: “Донецьк обстріляли пелюстками”, і нижче наводять, що це саме місто троянд, а тепер Україна ось так мститься, це в пропаганді використовується, і чіпляє людський розум набагато швидше, ніж якби це було в місті Дебальцевому. Тут уже йдуть саме ці медійні прийоми, привернення уваги звичайного читача, і створення такого негативу і пропагандистського фундаменту для того, щоби надалі дискредитувати Україну. Може, через місяць Amnesty International зробить такий самий звіт і звинуватить Україну в цьому. Можливо таке. У 2014-15 роках вони вже сказали, що ми використовували фосфорні бомби, касетні боєприпаси.

— Вперше “пелюстки” масово радянські війська застосовували в Афганістані з 1979 до 1989 року. І особливо тоді метою цієї зброї були саме афганські діти, особливо що живуть високо в горах, яких приваблювали ці снаряди як іграшки. І багато років після цього відбувалося розмінування. Дуже важко розмінувати ці ділянки. Що можна зробити ще, якщо вони вже порушують навіть протоколи, які підписують?

— Розумієте, на сьогодні міжнародне право перебуває у кризі. Тому що ми пам’ятаємо, що ООН створювалася в 1945 році для того, щоб не було війни, щоб не повторювалися військові конфлікти. І запроваджувалась ця система протидії, міжнародне право, ті ж Женевські конвенції. Але не було розроблено механізму, що буде, якщо їх порушувати. Тому в даному випадку я вважаю, що зараз усі зіткнулися з тим, що війна йде в центрі Європи географічно і фактично обстрілюються регіони України, які межують із країнами НАТО. І питання в тому, що необхідно розробляти та продумувати нові механізми протидії… Необхідно запроваджувати якийсь миротворчий контингент, або, якщо хочете, оперативний військовий контингент для того, щоб запобігти цьому. Це моя думка.

Нагадаємо, Павло Лакійчук в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів, що армія РФ використовує захоплену Запорізьку АЕС біля Енергодару для ядерного шантажу на світовому рівні. Україні необхідно зробити так, щоб провокація РФ не спрацювала.

“Очі” для ЗСУ: як і де навчають пілотів дронів

Ердоган може стимулювати Путіна до виконання угод — посол

Читайте також: Тих, хто за переконаннями йде за паспортами РФ, дуже мало: мотиви людей пояснила Гуменюк

Прямий ефір