Росія шантажує світ перспективою ядерної катастрофи: Лакійчук — про ситуацію на Запорізькій АЕС

Російські окупанти використовують захоплену Запорізьку атомну електростанцію біля Енергодару для ядерного шантажу. Про це заявив керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук у прямому ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

За словами Лакійчука, те, що відбувається навколо Запорізької АЕС і в Енергодарі не має прямого військового пояснення і має політичний характер.

“Насправді Росія таким чином знайшла черговий спосіб шантажувати світову спільноту, а саме перспективою ядерної катастрофи, подібної до Чорнобильської у 1986-му році. Такий шантаж цілком може спрацювати. Наше завдання довести міжнародним партнерам і всьому світу, що це провокація російських сил”, — сказав він.

Експерт зазначив, що необхідно вжити заходів для нейтралізації прямого впливу РФ на ЗАЕС, тому що наслідки можуть бути катастрофічними.

Крім того, за словами Лакійчука, у лютому 2022 року російське військове керівництво сконцентрувало біля кордонів з Україною найбільш здатні та ефективні угруповання своїх військ, а також засоби ураження. Однак тепер у керівництва Росії фіксується нестача високотехнологічної зброї.

“Росіяни розраховували знищити українську державу одномоментно. Проте бойові дії тривають уже майже пів року. Тому високоточних засобів ураження та сучасних озброєнь в армії РФ стає дедалі менше, вони змушені перекидати на фронт застарілу техніку. У тому числі замінюючи балістичні комплекси та ракети корабельного базування на зенітно-ракетні системи С-300, які зараз використовують для ударів по містах. Це не раціонально і по-варварськи”, — підкреслив він.

Нагадаємо, полковник Збройних сил України, військовий експерт Сергій Грабський в інтерв’ю в рамках марафону FreeДОМ на телеканалі UA розповів, чим відрізняється українська “Вільха” від американського HIMARS.

Ердоган може стимулювати Путіна до виконання угод — посол

Подоляк: Програш РФ в Україні припинить інші конфлікти у світі

Читайте також: Путін анонсував Третю світову війну ще у 2007 році — експосол Грузії у США

Прямий ефір