Ердоган може стимулювати Путіна до виконання угод — посол

Посол України в Туреччині Василь Боднар в інтерв’ю “РБК-Україна” заявив, що президент Туреччини Реджеп Ердоган має важелі впливу на лідера країни-агресора РФ Володимира Путіна, щоб стимулювати його до виконання “певних домовленостей”.

“Можна сказати, що певним чином Ердоган впливає на Путіна і має важелі впливу для того, щоб не скажу, що змусити, але стимулювати його до виконання певних домовленостей”, — зазначив дипломат.

Він підкреслив, що “ніхто із європейських лідерів не домігся того, чого досяг Ердоган”, посилаючись на тристоронні угоди щодо експорту українського зерна.

Також по темі: Світові ціни на зерно зросли, але повернуться до норми, якщо морський експорт працюватиме – Горбачов

“Тому ті посередницькі чи фасилітаторські зусилля і переговори за конкретними напрямками, і зерно, і можливо, якісь інші спроби знайти точки дотику – це також завдяки активній турецькій дипломатії”, — сказав Василь Боднар.

Посол визнав, що Туреччина з початку повномасштабної війни РФ проти України докладає максимальних зусиль для допомоги Україні, а також певним чином підштовхує РФ до миру.

“Але в їхньому розумінні припинення війни – це припинення бойових дій. Ми ж говоримо турецькій стороні, що нам потрібно виведення російських військ, і це основна передумова для пізніших якихось політичних дискусій чи переговорів з країною-агресором”, — пояснив Боднар.

Нагадаємо, полковник Збройних сил України, військовий експерт Сергій Грабський в інтерв’ю в рамках марафону FreeДОМ на телеканалі UA розповів, чим відрізняється українська “Вільха” від американського HIMARS.

Подоляк: Програш РФ в Україні припинить інші конфлікти у світі

З українських портів вийшли ще два судна. На борту обох — 60 тисяч тонн агропродукції

Читайте також: Путін анонсував Третю світову війну ще у 2007 році — експосол Грузії у США

Прямий ефір