Тих, хто за переконаннями йде за паспортами РФ, дуже мало: мотиви людей пояснила Гуменюк

Переважна більшість тих жителів тимчасово окупованих територій, які погоджуються взяти російський паспорт, вважають це тимчасовим заходом, який дозволить відносно безпечно та безболісно дочекатися деокупації. Таку думку в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

Вона пояснює, що у людей, які кілька місяців перебувають в окупації, не витримують нерви. Окупанти використовують для тиску на них цілий комплекс заходів, тому люди погоджуються отримати паспорт РФ заради спокою.

“Люди віддають перевагу тиші та спокою всередині себе. Думаючи про те, що ця ситуація, коли зараз я прийму цей паспорт, вона дуже швидко закінчиться, і це не буде вважатися легітимним. У більшості випадків люди сподіваються саме на це. Мотивованих і тих, хто йде за паспортами справді за переконанням, дуже-дуже мало”, — коментує Гуменюк.

На її думку, довгострокових перспектив цей паспорт не дає, і люди таких перспектив із ним не пов’язують, а намагаються розв’язати сьогоднішні побутові проблеми.

“Зуміти отримати якісь виплати, якісь допомоги, якісь, можливо, ліки, якусь гуманітарку. Це вплив на людей, які опинилися в дуже важких умовах, створених самим окупантом”, — коментує спікерка об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня.

Водночас вона наголошує, що на окупованих територіях Херсонської області існує настільки потужний рух опору, що люди знаходять у собі сили не дослухатись до цих аргументів. А окупантам, на думку Гуменюк, паспортизація потрібна виключно для пропагандистської картинки.

“Вони створюють картинку для пропагандистського телебачення, вони створюють імітацію волевиявлення, які хочуть підтягнути під ті самі свої квазіреферендуми, які переносять, і переносять саме тому, що навіть фальсифікаційними способами вони не можуть зібрати і зімітувати це волевиявлення”, — зазначила Гуменюк.

Вона наголосила, що громадянство, отримане через насильство, ніде у нормальній спільноті не буде визнано.

Нагадаємо, Павло Лакійчук в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів, що армія РФ використовує захоплену Запорізьку АЕС біля Енергодару для ядерного шантажу на світовому рівні. Україні необхідно зробити так, щоб провокація РФ не спрацювала.

“Очі” для ЗСУ: як і де навчають пілотів дронів

Ердоган може стимулювати Путіна до виконання угод — посол

Читайте також: Путін анонсував Третю світову війну ще у 2007 році — експосол Грузії у США

Прямий ефір