Роспропаганда демонізує перебування військовослужбовців ЗС РФ в українському полоні, цьому вірити не потрібно, — адвокат

Микола Полозов. Фото: rubryka.com

Російська пропаганда продовжує демонізувати український полон. Але Україна виконує Женевські конвенції щодо поводження з полоненими. Водночас видно, якими повертаються росіяни до РФ. Цю інформацію сьогодні, 22 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ підтвердив російський адвокат і правозахисник Микола Полозов.

“Влада України хоче вона цього чи не хоче, але вона змушена відповідати світовим стандартам поводження з військовополоненими. У цьому сенсі російська влада себе ніякими зобов’язаннями не пов’язує. І звичайно ж, російська пропаганда всіляко демонізує перебування російських військовослужбовців в українському полоні, цьому вірити не потрібно. Ті російські військовослужбовці, які під час обмінів поверталися з полону, жодним чином не демонстрували якихось каліцтв, які були отримані в полоні. Ті рани, які у них були, це рани, які були отримані до полону під час бойових зіткнень”, — сказав він.

Адвокат прокоментував інформацію, що для тих, хто хоче здатися в український полон, Верховний суд Росії випустив повідомлення, що військовослужбовцю загрожує термін, якщо той здався в полон без “рішучого опору противнику”.

“Це якраз особливість російського нормотворення і правозастосування, коли формулюють у максимально обтічний спосіб правові норми для того, щоб надалі посадова особа на власний розсуд ухвалювала те чи інше рішення, у чому полягала “рішучість”, чи була вона достатня тощо. Свого роду — це аналог того самого сталінського наказу “Ні кроку назад”. І, звичайно, це елемент дисциплінарного залякування російських військовослужбовців для того, щоб вони не здавалися в полон”, — каже Полозов.

Разом із цим, коментуючи випадки самогубств російських військовослужбовців, правозахисник зазначив, що сама по собі ця ситуація жахлива, демонструє, в якому стані перебувають російські військовослужбовці, і психологічному, і матеріальному.

“Я боюся, що ці випадки не поодинокі, це має досить широку практику. Коли, не виносячи всі ці тяготи, не виносячи насильство з боку вищих за рівнем командирів, російські військовослужбовці в такий спосіб намагаються розв’язати всі проблеми”, — підсумував Микола Полозов.

Читайте також: Неготові вмирати за путінський режим росіяни знайшли можливості не бути мобілізованими, — Полозов

Прямий ефір